Kripto Para

Visa’nın Sunduğu Kripto Para Kartları İle 2.5 Milyar Dolarlık Harcama Yapıldı!

Visa, tüketicilerin hizmetine sunduğu kripto para bağlantılı kartlar ile 2022 yılında 2.5 milyar doların üstünde harcama yapıldığını duyurdu.

Visa, müşterilerinin 2022 yılının ilk çeyreğinde kripto para bağlantılı kartları ile 2.5 milyar dolarlık harcama yaptığını açıkladı.

“Kripto Para Kartları ile Sadece 2022 Yılında 2.5 Milyar Dolarlık Harcama Yapıldı!”

Bu rakam, şirketin 2021 yılının tamamında sahip olduğu kripto para hacminin %70’ine tekabül ediyor. Visa CFO’su Vasant Prabhu, CNBC’ye yaptığı açıklamasında şirketin beklenenden daha iyi şekilde gelen mali raporu hakkında şunları söyledi: “Bize göre bu, tüketicilerin bir kripto platformundaki hesaba bağlı bir Visa kartına sahip olmanın faydasını gördüğünü gösteriyor. Likiditeye ulaşabilmek, harcama yapabilmek, harcamaların yönetilmesi ve bütün bunların anında ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi konusu oldukça önemlidir.”

Söz konusu rapor sunumu sonrası şirketinin hisse senetlerinde yükseliş yaşandığını söyleyen CEO Al Kelly, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: “Kripto para alanına odaklanmayı sürdüreceğiz. Stratejimiz, kripto hizmetlerinin büyümeye devam etmesi için gereken bağlantı, ölçek, tüketici değer yönetimi, güvenirlik ve güvenlik hizmetlerini sunmak için kritik bir ortak haline gelmektir.”

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa ayrıca kripto para cüzdanı iş ortaklarının sayısının 54’ten 65’e yükseldiğini de duyurdu. Şirketin birlikte çalıştığı platformlar arasında Coinbase, Circle ve BlockFi gibi isimler bulunuyor. Buna ek olarak kripto ile ödeme kabul eden işletmelerin sayısı da yaklaşık olarak 100 milyon seviyesine çıktı.

İlgili Haber
FTX Visa Destekli Kripto Para Kartını Piyasaya Sürdü!

Şirket CFO’su Vasant Prabhu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Sektördeki geniş işletme kategorisi dikkate alındığında, harcamaların sadece belirli alandaki işletmelere yoğunlaştığını görmüyoruz.

İnsanlar kripto bağlantılı kartlarını çok çeşitli harcamalar yapmak için kullanıyor. Bunlar arasında perakende ürünler, hizmetler, restoranlar ve seyahat gibi farklı alanlar yer alıyor. Bu kartlar giderek daha fazla şekilde genel kullanım amaçlı olarak değerlendiriliyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu