Kripto HaberleriDogecoinDogecoin Kurucusu Twitter'da DOGE İle Bahşiş Gönderilebilmesi İçin İmza Kampanyası Başlattı!

Dogecoin Kurucusu Twitter’da DOGE İle Bahşiş Gönderilebilmesi İçin İmza Kampanyası Başlattı!

Takip et

Dogecoin kurucusu Billy Markus, Twitter’a kullanıcıların DOGE ile bahşiş verebilme özelliğinin eklenmesi için imza kampanyası düzenleyerek dikkatleri üzerine çekti.

“Dogecoin İnternetin Orijinal Bahşiş Kripto Parasıdır”

Markus Dogecoin’in internet üzerindeki “orijinal bahşiş kripto parası” olduğunu söyledi. 2014 yılında DOGE topluluğu, Jamaikalı Bobsled takımının kış olimpiyatlarında yer alması için gerekli maddi kaynağı toplamayı başarmıştı.

DOGE topluluğu, Dogecoin’in büyük kripto paralar arasında en düşük işlem ücretine sahip altcoini olduğunu savundu ve bu yüzden bahşiş göndermek için mükemmel bir araç olabileceğini iddia etti.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Twitter, kullanıcıların birbirlerine para göndermesini sağlayan bahşiş uygulamasını hayata geçirmişti. Uygulama ile birlikte içerik üreticilerinin desteklenmesi hedeflendi.

Uygulamada ödeme seçenekleri olarak ilk başta PayPal, Venmo ve Block’un Cash App uygulaması gibi geleneksel ödeme çözümleri yer alıyordu. Eylül ayının sonuna doğru Twitter, desteklenen ödeme yöntemleri arasına Bitcoin’i de ekledi ve Lightning ağı aracılığı ile bahşiş gönderimini mümkün kıldı.

Ocak ayında NFT profil resimlerine de izin veren Twitter, son olarak bu hafta başında bahşiş ödemesi seçenekleri arasına Ethereum’un da eklendiğini duyurmuştu.

Dogecoin kurucusu, Twitter üzerinde DOGE’un bahşiş seçenekleri arasına alınması konusunda oldukça kararlı bir tutum sergiliyor. Markus, konuyla ilgili olarak her gün tweet atacağını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları