BorsaHaberlerKripto Para

Dolandırıcılar Coinbase’i De Kullandı!

Kripto para kazanma vaadiyle kandırılan insanlar, bu kez de Coinbase borsası kullanılarak mağdur edildi.

Son günlerde artan dolandırıcılık haberlerine bir yenisi daha eklendi. Güncel istatistiklere göre yasa dışı İnternet sitelerindeki kripto para kullanımı düşmüş olsa da söz konusu dolandırıcılık haberlerinin ardı arkası kesilmiyor ne yazık ki.

Çoğunlukla YouTube üzerinden gerçekleştirilen ve ünlü kişilerin görüntü ya da isimleri kullanılarak gerçekleştirilen bu tür yasa dışı kazanç eylemleri birçok kişinin mağdur olmasına sebep oluyor.

Tuzağa düşen yatırımcılar ise bol kazanç vaadiyle kandırılıyor ve dolandırıcılara yolladıkları kripto paraların misliyle kendilerine geri döneceğine veya hediye kripto para kazanacaklarına inanıyorlar. Hatırlanacak olursa Ripple CEO’su Brad Garlinghouse en son kendisinin de alet edildiği bu tür eylemlerinin sayısının artmasına daha fazla kayıtsız kalamamış ve dolandırıcılara meydan okumuştu.

İlgili Haber
Ripple CEO’sundan Dolandırıcılara Gözdağı!

Bu tür eylemlerin sonuncusu ise Coinbase borsasının alet edilmesiyle gerçekleşti. Coinbase borsanın Youtube kanalı hacklendi ve kanalda asılsız video paylaşıldı. Borsa CEO’su Brian Armstrong’un katıldığı sözde canlı yayında katılımcılara türlü vaatlerde bulunuldu. 1.6 milyon abonesi olduğu görünen kanal aracılığıyla kandırılan yatırımcılar gönderdikleri her Bitcoin için iki katı kazanç elde edecekleri vaadiyle tuzağa düşürülüyorlar. Bu noktada kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli nokta videonun yorumlara kapalı olması. Aslında bu, dolandırıcıların en çok başvurdukları yöntemlerin başında geliyor.

Konuyla ilgili bir tweet paylaşan girişimci iş adamı Altuğ Özturk kullanıcıları işte şu sözlerle uyardı:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu