BitcoinHaberler

Dolandırıcılığın Bile Çivisini Çıkardılar

Hedef aldıkları insanları corona virüs bulaştırmakla tehdit ettiler!

Bir süre önce kullanıcıları kendilerine corona virüs bulaştırmakla tehdit eden bilgisayar korsanları insanların sağlığını Bitcoin’le satın almanın peşine düştüler!

Twitter’ın gündemine oturan haber, insanlığın bittiği noktayı bir kez daha gözler önüne sermesi bakımından son derece üzücü. “Execute Malware” adlı bir kullanıcının Twitter’da paylaştığı bir ekran görüntüsü söz konusu çirkin iddiaların gerçekliğini gün yüzüne çıkardı.

Paylaşılan ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere mağdurlar 4000 dolar değerindeki Bitcoin’i dolandırıcılara yollamazlarsa sağlıklarının ellerinden alınmakla ve dahi virüse yakalanarak hayatlarını kaybetmetme tehlikesiyle karşı karşıya bırakılmışlar.

İnsanların duygularıyla oynayan dolandırıcıların mağdurlara yolladıkları mailde aşağı yukarı şu ifadeler yer alıyor:

Tüm hesap şifrelerini, nerede oturduğunu, ne yiyip içtiğini, kimlerle görüştüğünü kısaca hakkındaki her şeyi biliyorum. Eğer istersem tüm ailene corona virüsünü bulaştırırım ve tüm sırlarını deşifre ederim. Yapabileceklerimin bir sınırı yok. Eğer 4 bin dolar değerindeki Bitcoin’i hesabıma yatırmazsan ailendeki herkese corona virüs bulaştırırım. Ne kadar akıllı olduğunun bir önemi yok, inan bana eğer yapmak istersem yaparım. Hayatını cehenneme çevirmek benim elimde!

Yetkililer bu tür dolandırıcılık eylemlerine karşı uyanık olmaları ve bu tarz tehditlerle dolu maillere itibar etmemeleri için kullanıcıları uyarsalar da içinde bulunduğumuz pandemi krizinin ortasında bu tür girişimlerle kandırılan insanların olması ne yazık ki muhtemel görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu