Kripto HaberleriHaberlerDolar Mı, Bitcoin Mi?

Dolar Mı, Bitcoin Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

6 TL sınırına kadar dayan dolar kuru Türk yatırımcılarının kafasında bazı kafa karışıklıklarına sebep oldu. Bitcoin fiyatı son zamanlarda artış yaşasa da yatırımcılar büyük oranda dolar ve Bitcoin yatırımı arasında kararsızlık yaşadılar. Bitcoin fiyatının artması ve düşmesi arasında dakikalar var iken, dolar kuru da son günlerde sürekli olarak yükseliş eğilimi yaşıyor ve bu yükseliş eğilimini yaşarken aynı zamanda kripto para fiyatları da değişim görüyor.

Bitcoin ve piyasa fiyatının ve piyasa hacminin ne kadar yükselecek olduğu hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmazken, dolar kuru ile ilgili beklentiler Haziran ayında 6 TL sınırını bu şekilde devam ederse ve S-400 sistemi satın alınırsa rekor kırabilecek olduğuna dair bazı inanışlar var. Dolar kurunun rekor kırmasına sebep olabilecek en önemli gelişmelerden birisi de Türkiye ve ABD arasında devam eden gelişmeler ve süreçler olmakta. Bu süreç son dönemde Başkan Donald Trump ve ABD’nin Türkiye’ye karşı olarak S-400 konusunda uyarıların dikkate alınmamasına dayanan kötü bir süreç.

Türk yatırımcılar son günlerde 6 TL sınırına dayanan dolar nedeniyle yatırımların geri dönüşünün çok daha zor olduğunu ancak mevduat hesaplarının geri dönüşünün daha kolay ve daha risksiz bir yatırım olarak görüdüğünü açıklıyorlar.

Bu konuda kesin olarak Bitcoin almak veya dolar almak arasında karar vermek çok zor olsa da kripto para yatırımcılarının dolar kuru veya Bitcoin satın alması ile ilgili olarak bir karar vermesi ve bu kararı verirken dolar kurunun düşebilecek olduğuna ancak çok düşmeyecek olduğuna göre karar vermeleri, Merkez Bankası’nın 5.90 TL yıl sonu beklentisi var iken, bu sene sonunda 5.90 TL’nin altında bir beklentinin olmadığı hesaba katılarak kripto para birimi yatırımı veya dolar yatırımlarından birisi tercih edilmeli.

Ancak Bitcoin fiyatının dünyada dolar endeksli bir şekilde hareket etmesi sebebiyle Dolar Türk lirasına göre değer kazandığı zaman elinizdeki BTC miktarı ve BTC fiyatı aynı kalsa bile varlığınızı TL cinsinden bozdurursanız karlı çıkmış olursunuz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları