Bitcoin

Dolar Yeni Güne 7.26 TL Seviyesinden Başladı

Dolar kuru günün erken saatlerinde 7.26 TL seviyesinden alıcılar aramakta.

Merkez Bankası’nın müdahalede başarılı olamadığı iddiaları eşliğinde dolar kuru rekora doğru koşuyor. Bir süredir hükümetten açıklama bekleyen çok sayıda vatandaş, dolar kurunun neden arttığını ve neden dolayı bir güven verici açıklama yapılmadığını sorgularken, bazı vatandaşlar ise sosyal medyada dolar kurunu gündemin 1. sırasında tutmayı sürdürüyor.

Bu dönemde Türk yatırımcılar, TL dışında her yatırım aracından kazanç elde ederken, TL’de kalan ve herhangi bir vadeli mevduat kullanmayan yatırımcılar ise büyük oranda kayıp yaşadılar. Görünürde bu kaybın etkisi olmadığı düşünülse bile, gıdadan teknolojiye dolar kurunun bu inanılmaz büyük artışının fiyat artışlarına, haliyle daha büyük oranda kayıplara sebep olacağı ortada.

7.26 TL’den Sonra 7.35 TL Beklentisi

Dolar kuruna yatırım yapmak yerine Bitcoin’e yatırım yapan Türk yatırımcılar da kazanç elde ettiler. Bitcoin’in yükselmesi ve aynı zamanda dolar kurunun yükselmesi Bitcoin yatırımcısı kişilere çifte kazanç elde ettirdi. Bazı Bitcoin yatırımcıları bu sebeple satış yaparken, beklentilerin 7.35 TL seviyesi olduğu belirtilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu