blank
AltcoinHaberler

Donald Trump, Petro’yu Yasakladı!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Venezuela’nın kripto parası olma yolunda ICO sürecinde olan Petro için yeni yaptırımlar uygulayan bir emir imzaladı.Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya göre Trump, ABD vatandaşlarının Petro’da işlem yapmasını engelleyen bir yasa teklifini imzaladığı ifade edildi.

Venezuela’nın Devlet Başkanı Nicholas Maduro’nun dijital para çıkarma girişimiyle ABD yaptırımlarını delme girişiminde bulunduğunu belirten kararnamede; “Venezuela hükümeti tarafından 9 Ocak 2018’de çıkarılan kripto para Petro’ya yönelik tüm işlemler, ABD vatandaşlarına yasaklanmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın ardından yasağın etkin bir şekilde uygulanabilmesi için ABD Hazine Bakanlığı’nın gerekli tedbirleri alma yetkisinin bulunduğu ifade edildi.

Yasak ICO sürecinin Son Gününde Geldi

Bu kararın Petro’nun ICO sürecinin son gününde gelmesi dikkatleri çekti. Venezuela hükümeti, ABD’nin uyguladığı mali yaptırımları ve ekonomik sıkıntıları aşmak için Petro’yu 20 Şubat’ta 1 aylık ICO süreciyle piyasaya sokmuştu.

Kararın Ardından Bitcoin’de Geriledi

Beyaz Saray’dan gelen bu açıklama üzerine Bitcoin’in fiyatının 8600 dolar seviyelerinden 8200 dolarlara kadar gerilediği gözlemlendi. Fakat an itibari ile Bitcoin’in fiyatı 8550 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu