HaberlerKripto ParaMetaverse

Dr. Mehmet Öz Metaverse’e Giriyor!

Metaverse dünyasına ilgi artmaya devam ediyor.

Dünyaca ünlü kalp cerrahı ve aynı zamanda ABD senato adayı Dr. Mehmet Öz de son zamanların popüler teknolojisi metaverse dünyasına adım atıyor.

Ünlü doktor metaverse üzerinde çeşitli ürünler piyasaya sürmek için Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) ticari marka başvurusunda bulundu.

Dr Mehmet Öz’ün yaptığı marka başvurusu, başta sağlık, fitness ve egzersiz ekipmanları ile yaşam tarzı hakları olmak üzere sanat, koleksiyon paraları, yiyecek, içecek, pijama, gözlük, mücevher, kolonya, güzellik ürünleri, yatak takımları, oyuncaklar, oyunlar ve çizgi roman haklarını kapsıyor.

ABD’de büyük bir hayran kitlesi bulunan Türk asıllı Amerikalı doktor Mehmet Öz aynı zamanda alternatif tıpta kullanılan ilaçları teşvik etmesi sebebiyle uzmanlardan sıklıkla eleştiri de alıyor.

Ayrıca Kasım 2021’de Cumhuriyetçi olarak Pennsylvania’dan Senato adayı olduğunu duyuran Öz bu adaylığı ile çok konuşulmuştu.

Hızla gelişen ve büyüyen Metaverse dünyasında fikri mülkiyet hakları için ünlü doktor Mehmet Öz dışında başka markalar da başvuruda bulundu.

Zira dünyaca ünlü ABD merkezli restoran zincirleri McDonald’s ve Panera Bread de, sanal restorant oluşturmak için ticari marka başvurusu yapmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu