HaberlerKripto Para

Dubai Yeni Kripto Para Merkezi Olacak!

Dubai hükümetinden kripto paralar ile ilgili açıklama geldi.

Dubai hükümeti, yeni ekonomik sektörler oluşturma çabalarının bir parçası olarak Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nin (DWTC) dijital varlıklar, operatörler, ürünler, borsalar ve kripto paralar için kapsamlı bir düzenleyici bölge olacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para dostu ülkelerinden biri olan Dubai’de yetkililer kripto paraları daha erişilebilir kılmak ve güvenli hale getirmek için çalıştıklarını belirtti.

Yapılan duyuruda “Dubai Dünya Ticaret Merkezi, Sanal Varlık yasama ve uygulama politikalarının dünya çapında yeni bir düzenleyici çerçevesini sunacak ve denetleyecek.” denildi.

DWTC, Dubai’de özel sektör ile birlikte çalışarak kripto para endüstrisi için kapsamlı bir ekosistem oluşturacak. Çalışmalar kapsamında yatırımcıların korunması, Kara Para Aklama (AML) ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (CFT) konuları için de sert standartlar uygulanması amaçlanıyor.

Hükümetin, kripto pazarını geliştirme çabası kapsamındaki yeni duyurusuna göre Dubai ülkesi ayrıca NFT endüstrisinin gelişmesine de odaklanacak.

Zira yetkililer açıklamada “NFT ve kripto para birimleri gibi gelişmiş temel blok zinciri teknolojisine dayanan yeni trendlerin benimsenmesini hedeflediklerini” de belirttiler.

Binance’nin Dubai’de ofis açması ile ilgili söylentilerin ortasında borsanın CEO’su CZ, Dubai hükümetinin DWTC duyurusu ile ilgili twiter hesabından paylaşım yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu