binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizDünyanın En Büyük Borsası CME Dev Bitcoin (BTC) Hamlesine Hazırlanıyor!

Dünyanın En Büyük Borsası CME Dev Bitcoin (BTC) Hamlesine Hazırlanıyor!

En büyük vadeli işlem borsası CME, mevcut vadeli işlem ürününe ek olarak spot Bitcoin ticareti de sunmayı planlıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in Ocak ayında spot Bitcoin ETF‘lerini onaylamasını ardından BTC’ye yönelik hem kurumsal hem de perakende talep arttı.

Bu artan talep en büyük vadeli işlem borsası Chicago Ticaret Borsası’nı (CME) da harekete geçirdi.

Financial Times’ın konuya aşina kaynaklara dayandırdığı haberine göre CME, piyasa katılımcıları arasında artan talep karşısında müşterilerine mevcut vadeli işlem ürününe ek olarak spot Bitcoin ticareti de sunmayı planlıyor.

FT’nin haberine göre, Bitcoin’in CME’de spot ticaretinin başlatılması, yatırımcıların vadeli işlem fiyatları ile ilgili varlığın spot fiyatı arasındaki farktan faydalanarak kâr elde etmelerine olanak tanıyacak.

CME planladığı gibi Bitcoin spot ticaretini de başlatırsa, Ocak ayında ABD’de onaylanan 11 spot Bitcoin ETF’ine ek olarak CME, Wall Street devlerinin Bitcoin’e daha fazla erişim elde etmesi için başka bir yol haline gelecek.

Ayrıca analistler, CME’nin spot Bitcoin ticareti başlatmasıyla spot ticarette önde gelen Binance, Coinbase gibi borsaların iş kaybedebileceğini düşünüyor.

Bu noktada 10X Research kurucusu Markus Thielen, CME’nin spot Bitcoin ticaret sunma planlarıyla ilgili şunları söyledi:

“Mevcut boğa koşusu özellikle düzenlenmiş yollardan Bitcoin ticareti yapmayı tercih eden kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildiğinden, Binance ve Coinbase gibi kripto para borsaları, küresel bir türev devi olan CME’de spot Bitcoin ticaretinin başlamasıyla bir miktar iş kaybedebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail