HaberlerKripto Para

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Kripto Paralarda Yükseliyor! İşte Detaylar…

BlackRock CEO'su kripto paralar hakkında konuştu.

New York merkezli dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’un CEO’su Larry Fink kripto paralar ile ilgili konuştu.

BlackRock’un kripto para birimleri de dahil olmak üzere müşterilerinin dijital varlıklar ile ilgili taleplerinin arttığına dikkat çeken Fink şunları söyledi:

“BlackRock, müşterilerinden kripto varlıklar da dahil olmak üzere dijital varlıkları ve bunlarla ilişkili ekosisteme yönelik giderek daha fazla ilgi görüyoruz ve bu alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Ünlü CEO, BlackRok’un bu haftanın başında küresel ödeme şirketi Circle’nin başlattığı finansman turuna katıldığını hatırlatarak konuşmasına devam etti:

“Bu haftanın başlarında, BlackRock’un ödeme şirketi Circle’a yatırım yaptığını ve dünyanın en hızlı büyüyen dijital varlıklarından biri olan dolar bazlı bir stabilcoin olan USDC’nin tek ihraççısı olduğunu duyurmuştuk.

BlackRock halihazırda USDC nakit rezervlerinin yöneticisidir ve nakit rezervlerinin ana yöneticisi olmak için ilişkimizi genişletmeye başlamayı dört gözle bekliyoruz.

Circle ile çalıştığımız geçen yıl boyunca misyonlarından, yönetim ekiplerinden, teknolojilerinden ve büyümeye yönelik düşünceli yaklaşımlarından çok etkilendik.

BlackRock her zaman müşterilerimizi dinleyerek, değişimi öngörerek, benimseyerek ve gelecekteki ihtiyaçlarının önüne geçerek yatırım yaparak öncülük etmiştir.”

Dün ödeme şirketi ve USDC’nin ihraççısı olan Circle Internet Financial yaptıkları açıklamada 400 milyon dolarlık finansman turunu duyurmuştu.

Circle, finansman turuna katılan yatırımcılar arasında BlackRock, Fidelity ve Marshall Wace LLP gibi büyük kurumsal şirketlerin olduğu belirtmişti.

Circle CEO’su Jeremy Allaire “BlackRock’u şirkete stratejik bir yatırımcı olarak eklemek bizim için özellikle memnuniyet verici bir gelişme. BlackRock ile ortaklığımızı geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” demişti.

İlgili Haber
Circle 400 Milyon Dolarlık Yeni Finansman Turunu Duyurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu