BitcoinHaberlerKripto Para

eBay’dan Kripto Para Açıklaması! Bu Tarihe Dikkat!

e-ticaret platformu eBay kripto para ile ödeme almaya mı hazırlanıyor?

Kripto para ödeme seçeneğini uzun süredir değerlendiren e-ticaret devi eBay Mart ayında kripto para ödeme seçeneğini sunmaya hazırlanıyor olabilir.

The Street’in haberine göre, eBay CEO’su Jamie Iannone, yaptığı bir röportajda şirketin ilerleyen süreçte kripto para ile ödeme alıp almayacağı konusunda konuştu.

“Şu anda kripto kabul etmiyoruz. Ancak, şirket olarak yeni ödeme şekillerini araştırıyoruz ve değerlendiriyoruz.

10 Mart’ta tüm bu şeyler, ödemeler, reklamlar ve odak kategorilerimiz üzerinde daha derine ineceğiz.”

Önceliğimiz Z Kuşağı!

Şirketin araştırdığı yeni ödeme yöntemlerinin daha genç müşterileri çekmeyi hedeflediğini belirten Iannone, özellikle Z Kuşağının öncelikli bir hedef olduğunu söyledi.

Dünyanın önde gelen platformlarından olan eBay geçtiğimiz Mayıs ayında NFT sektörü ile ilgilenmeye başlasa da kripto para birimleri ile ödeme fikrine sıcak bakmıyordu.

Ancak küresel bazda yapılan anketlerin Y ve Z kuşağının kripto para birimlerine olan ilgisini ortaya koyması, ünlü ticaret devini de kripto para alanına çekti.

“Google Pay ve Apple Pay’i açtık. Avustralya’da Z kuşağına hitap eden ve şimdi satın al, sonra öde platformu olan Afterpay ile bir ortaklığımız var. Bu bağlamda platformda almamız gereken diğer ödeme biçimlerini değerlendirmeye devam ediyoruz.”

1995 yılında kurulan eBay Bitcoin ile ödeme kabul etme fikrini ilk kez 2013’te Bitcoin’in dünyada gelişme aşamasında olduğu bir dönemde gündeme getirmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu