BorsaFenomenHaberler

Efe Bulduk Yorumladı: Dev Bitcoin Borsası FTX Hacklendi mi?

FTX olaylarında son durum ne?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan FTX geçtiğimiz günlerde oldukça ilginç iddiaları ile anıldı.

FTX’in birçok şüpheli işlem ve 45.000’den fazla BTC çıkışı ile anıldığı iddialarda borsanın hacklendiği, borsanın transferlerinin darknet bağlantılı cüzdanlarda geçtiği de vurgulandı.

Tabii ki bunlar sadece iddia olarak öne sürülmekte ve CEO Sam Bankman-Fried bunları yalanladı.

Bulduk, FTX Olaylarını Yorumladı

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden olan Efe Bulduk ise konu hakkında bir açıklama yaptı.

Ünlü isim, olayların 10 Eylül tarihinde FTX borsasından 2 milyar doların üzerinde değere sahip BTC’nin çıkması ile başladığını belirtti. Bu BTC’lerin ilk olarak bir cüzdana gönderildiğini ve bu cüzdanın devamında Hydra gibi dark web pazar yerleri ile bağlantılı cüzdanlara aktarıldığını belirten Bulduk, bazı kripto para borsalarının da adlarının buraya karıştığını vurguladı.

Bulduk’un alıntıladığı verilere göre Crypto.com, Bitfinex ve BtcTurk gibi borsalar da bu transferlerde etkileşim içerisinde. SBF bunun harcanmamış işlem çıktılarının konsolidasyonu olduğunu belirtse de Bulduk bunun “hiç böyle olmadığını” iddia etti ve tehlikeli bir durum olduğuna işaret etti.

Bulduk, özet olarak ise şunları ifade etti:

“Sadete gel Efe diyenler için yazıyorum Kimseyi korkutup panikletmek istemiyorum. Ama bu hiç normal bir durum değil. İDDİA edilene göre FTX borsasında 8k Bitcoin kalmış durumda. Dışarı çıkarılan 45,5k BTC bahsettiğim gibi cüzdandan cüzdana eksilerek transfer ediliyor.”

Durum ise henüz açıklığa kavuşmadı.

İlgili Haber
FTX Borsası Hacklendi Mi? 40.000 Bitcoin Nereye Gitti?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu