BitcoinBorsaHaberler

FTX Borsası Hacklendi Mi? 40.000 Bitcoin Nereye Gitti?

Bitcoin'de yeni FUD dalgaları geliyor.

Bitcoin’de dalgalı bir gün yaşıyoruz. Günlük olarak %8’lik marjda hareket eden Bitcoin, vadeli piyasalarda işlem yapan yatırımcıların adeta canını okudu. Sahte Litecoin haberiyle aşağı ve yukarı yönlü sert hareketler görürken, birçok pozisyonun tasfiye olduğunu gördük.

Marketin üzerindeki kara bulutlar henüz dağılmamışken, FTX borsasındaki BTC rezervlerine ilişkin yeni bir FUD yayıldı. Mr.Whale isimli hesap, yaklaşık 45.000 BTC’nin yasadışı bir Rus pazarına gönderildiğini ifade eden bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım sonrası “FTX hacklendi mi?” soruları gündeme geldi.

CryptoQuant üzerindeki verileri incelediğimizde, FTX’in 60.000 Adet olan BTC rezervinin 20.000’e kadar düştüğünü görüyoruz. Ancak bu noktada bir uyarı karşılıyor bizi. “FTX fonlarını yeni soğuk cüzdana taşıdı. Veriler kısa süre içerisinde değişecektir.”

 

FTX’deki bu değişiklik bazı yatırımcıları tedirgin ederken, CEO’dan bir açıklama geldi. FTX CEO’su para yatırma ve çekme işlemlerini daha hızlı yapabilmek için rezervlerin bir adreste birleştirildiğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu