Kripto Para

Efsanevi DeFi Geliştiricisinden Şok Açıklama: “Kripto Sektörü Öldü!”

DeFi dünyasının en popüler geliştiricilerinden biri olan Andre Cronje, kripto para sektörünün öldüğünü iddia etti.

Efsanevi DeFi geliştiricisi Andre Cronje, yaptığı açıklamasında kripto kültürünün zenginlik ve ego üzerine olduğunu iddia ederek aşağıladı ve kripto sektörünün “öldüğünü” söyledi.

Cronje ayrıca sektördeki yatırımcıların korunması için daha fazla regülasyon çağrısında bulundu.

“Kripto Sektörü Öldü”

Cronje’nin bu çağrısı, kripto sektöründen ayrıldığını duyurmasından haftalar sonra geldi. Cronje Mart ayında yaptığı açıklamasında Fantom ve Yearn Finance’teki pozisyonlarından ayrılmıştı. Ünlü geliştirici “DeFi’ın babası” olarak anılıyordu.

İlgili Haber
Efsanevi DeFi Mimarından Ayrılık Açıklaması: Yearn.Fi Dahil 25 Proje Kapatılacak!

Cronje Pazartesi günü yayınladığı blog yazısında, kripto sektöründen ayrılmasının nedenleri hakkında konuştu. Geliştirici, kripto para sektörünün mevcut hali nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını da belirtti. Buna ek olarak ünlü isim, kripto para dünyasında var olan “hızlı zengin olma çabalarının” yaygınlığını eleştirdi ve “kriptonun öldüğünü” söyledi.

Efsanevi DeFi Geliştiricisi Kripto Sektörü İçin Daha Sıkı Regülasyon İstedi

Paylaştığı blog yazısında Cronje, kripto teknolojisinin temel ilkeleri olan “varlıkların sahipleri tarafından tutulması ve finansal güçlendirme” gibi kavramlara halen inandığını fakat mevcut durumda sektörün zenginlik, makam ve ego yönüne ilerlediğini ifade etti.

Buna ek olarak Cronje, kripto para sektöründe daha fazla regülasyona gereksinim olduğunu belirtti ve bu regülasyonların dolandırıcılıkları engellemek için değil, yatırımcıları korumak için şekillendirilmesi gerektiğini açıkladı:

“Kripto yatırımcıları, parmağını elektrik prizine sokmaya çalışan çocuklar gibiler, kendilerine zarar vermemeyi öğrenene kadar onlara engel olmalıyız. Bir gün bunu anlayacaklar fakat o gün bugün değil.”

Şu anda bir yatırım bankacılığı platformuna liderlik eden Cronje, mevcut halinde kripto sektörüne geri dönmeyi düşünmediğini söyledi ve kripto sektörünü “çorak topraklara” benzetti. Bununla birlikte ünlü DeFi geliştiricisi, önünde sonunda kripto sektörünün yeniden doğacağını ve açgözlülük yerine güven üzerine inşa edilmiş bir Blockchain ekonomisine dönüşeceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu