Kripto Para

Efsanevi Yatırımcı: “Bitcoin ve Kripto Paralarda ‘Beşinci Dalga’ Yükselişi Geliyor!”

Efsanevi yatırımcı Henrik Zeberg, kripto paralarda beşinci dalga yükselişinin yolda olduğunu iddia etti.

The Zegerg Report yazarı ve makroekonomi döngüleri uzmanı deneyimli yatırımcı Henrik Zeberg, büyük hisse senetlerinin ve kripto paraların “Dalga 5’te” yükselişe hazır olduğunu gösterdiğini iddia eden üç farklı grafik paylaştı.

Zeberg: “Bitcoin ve Kripto Paralar Yükselişe Hazır”

Henrik Zeberg, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında aralarında S&P 500, Nasdaq ve VIX’in de bulunduğu önemli hisse senedi piyasa endekslerinin haftalık grafiklerinde boğa lehine bir dönüşüme yaklaştığını bildirdi.

Zeberg, yakında kripto para piyasasının Elliott modelinin beşinci (4-5) dalgasına giriş yapacağını tahmin etti. Analistin yorumuna göre kripto piyasasında orta vadeli bir yükseliş yaşanabilir.

Zeberg, hisse senedi piyasaları ve diğer riskli varlıklar ile birlikte kripto paraların da yükseliş yaşayabileceğini belirtti. Popüler Elliott döngüleri modeline göre “beşinci dalga”, büyüme döngülerinin son periyodunu temsil ediyor.

Henrik Zeberg eski dönemde son derece Bitcoin karşıtı açıklamalarıyla tanınıyordu. Ünlü analist 2020 yılının Mart ayında Bitcoin fiyatının 1.700 dolara düşeceğini iddia etmiş Temmuz ayında ise BTC yanlısı tarafa katılmıştı.

Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasındaki Korelasyon Düzeyi Giderek Artıyor

Analistin tahmini doğru çıkarsa Bitcoin hisse senetleri ve endekslerle olan korelasyonunu yine yüksek seviyelere taşıyabilir.

Analist Charles Edwards, daha önce yaptığı açıklamalarında piyasada aşırı korku ve aşırı hırs dönemlerinde bu korelasyonun zirveye ulaştığını belirtmişti.

2022 yılı başlarında Bitcoin, tarihinde ikinci kez ABD 10 yıllık tahvil verimini yakalamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu