Altcoin

Ekim Ayı, Bu 4 Altcoine Yaradı: Yükselişleri Sürecek mi?

Ekim ayında bu 4 altcoin yükseliş yakaladı.

Kripto para sektörü için oldukça kanlı geçen bir eylül ayından sonra ekim yeniden yükseliş getirdi.

Aslında kripto para sektörünün yıllık performansına bakıldığında eylül aylarının neredeyse her dönem sert düşüş getirdiği ve kızıl bittiği görülüyor.Devamındaki ekim ayları ise bunun tam tersi yükseliş getirmesi ile ön plana çıkmakta.

Bazı altcoinler de ayın ilk günlerinden eski performanslarını aratmayan mumlar ortaya koyarak aslında tarihin tekerrür edebileceğini gösterdi.

Tezos, Solana, Arweave ve Terra gibi Layer 1 projeler, kısa sürede ciddi bir yükseliş şansı elde etti. SOL son 7 gün içerisinde %28, LUNA %23, AR %24 ve XTZ %26 yükseliş elde etti. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise 7 günde %13 yükseliş elde ederek bu altcoinlerin arkasında kaldı. ETH’nin piyasa değeri ile diğerlerinin piyasa değerine bakıldığında ise bunun aslında makul bir yükseliş olduğu söylenebilir.

İki Altcoin Yükselişi Sürdürebilir

Peki Ekim ayında bu kripto para projelerinin yükselişleri devam edecek mi? Aslında spesifik olarak Solana ağına bakıldığında NFT çılgınlığının yakın vadede bitmeyeceği görülüyor. Bu durum devamlı olarak SOL alınmasını ve dolayısıyla fiyatın artmasını sağlıyor. Öte yandan LUNA’nın Compound-5 güncellemesi devamlı olarak LUNA yakılması ile fiyatı olumlu bir şekilde etkilemekte. Bu iki altcoin için durum net gözükse de AR ve XTZ için net bir şey söylemek zor. Öte yandan geçtiğimiz ayların hızlı projesi AVAX da şu sıralar durgunluğunu korumakta.

İlgili Haber
Ünlü Analist Davis, Ekim Ayının 5 Kripto Para Birimini Açıkladı!
İlgili Haber
Bitcoin'deki Kararsızlık Devam Ederken Harika Görünen Bu 2 Altcoin Analistin Radarına Girdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Kutahyabilisim

Troy coin uzun vadede iyi yere gelebilir en çok kazandıran coin şuanda.

kutlayizm

Troy önceden elinde tutanlsrı zengin etti sanırım

Melihizmir

Vet coini bir inceleyin y.t.d


Başa dön tuşu