Altcoin

Ekim Ayı, Bu 4 Altcoine Yaradı: Yükselişleri Sürecek mi?

Ekim ayında bu 4 altcoin yükseliş yakaladı.

Kripto para sektörü için oldukça kanlı geçen bir eylül ayından sonra ekim yeniden yükseliş getirdi.

Aslında kripto para sektörünün yıllık performansına bakıldığında eylül aylarının neredeyse her dönem sert düşüş getirdiği ve kızıl bittiği görülüyor.Devamındaki ekim ayları ise bunun tam tersi yükseliş getirmesi ile ön plana çıkmakta.

Bazı altcoinler de ayın ilk günlerinden eski performanslarını aratmayan mumlar ortaya koyarak aslında tarihin tekerrür edebileceğini gösterdi.

Tezos, Solana, Arweave ve Terra gibi Layer 1 projeler, kısa sürede ciddi bir yükseliş şansı elde etti. SOL son 7 gün içerisinde %28, LUNA %23, AR %24 ve XTZ %26 yükseliş elde etti. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise 7 günde %13 yükseliş elde ederek bu altcoinlerin arkasında kaldı. ETH’nin piyasa değeri ile diğerlerinin piyasa değerine bakıldığında ise bunun aslında makul bir yükseliş olduğu söylenebilir.

İki Altcoin Yükselişi Sürdürebilir

Peki Ekim ayında bu kripto para projelerinin yükselişleri devam edecek mi? Aslında spesifik olarak Solana ağına bakıldığında NFT çılgınlığının yakın vadede bitmeyeceği görülüyor. Bu durum devamlı olarak SOL alınmasını ve dolayısıyla fiyatın artmasını sağlıyor. Öte yandan LUNA’nın Compound-5 güncellemesi devamlı olarak LUNA yakılması ile fiyatı olumlu bir şekilde etkilemekte. Bu iki altcoin için durum net gözükse de AR ve XTZ için net bir şey söylemek zor. Öte yandan geçtiğimiz ayların hızlı projesi AVAX da şu sıralar durgunluğunu korumakta.

İlgili Haber  Ünlü Analist Davis, Ekim Ayının 5 Kripto Para Birimini Açıkladı!
İlgili Haber  Bitcoin'deki Kararsızlık Devam Ederken Harika Görünen Bu 2 Altcoin Analistin Radarına Girdi!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu