BitcoinHaberler

El Salvador Bitcoin İçin 44 Ülke İle Görüşülecek!

Bitcoin'i meşru kılan El Salvador'un başkanı Nayib Bukele, 44 ülke ile BTC görüşmeleri yapacak.

Kripto para piyasasında yaşanan LUNA ve UST depremi hala tam olarak etkisini yitirmedi. Bu durum tabii ki piyasa geneli bir endişe yaşattı. Bitcoin‘i (BTC) meşru para birimi olarak kabul eden ve yüklü BTC alımları yapan El Salvador ise bu durumda eleştirilerin hedefinde kaldı.

İlgili Haber
Terra (LUNA) Ekibinden Bitcoin (BTC) Rezervleri Hakkında Açıklama Geldi!

El Salvador, BTC alımları ile şu an resmen borç batağına sürüklenmiş durumda ve zarar etmeye başladı. Buna rağmen Bukele’nin BTC’ye olan inancı bitmemiş gibi gözüküyor ve ünlü başkan daha fazla alım düşünüyor.

İlgili Haber
Bitcoin'deki Son Düşüş El Salvador'u Borç Batağına Sürükledi!

44 Farklı Ülke Temsilcisi, BTC Konuşacak

Bukele’nin daha fazla alımı sadece kendisi için düşündüğünü sananlar ise yanılabilir. Başkan, diğer ülkelerle de bir araya gelecek ve konu Bitcoin olacak.

El Salvador Başkanı Bukele, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 44 ülkeden 32 merkez bankasının ve 12 finans kurumunun bir araya geleceğini vurguladı. Toplantı bugün yapılacak ve konu Bitcoin olacak.

Katılan ülkeler arasında Eswatini, Ürdün, Gambia, Honduras, Madagaskar, Maldivler, Rwanda, Kenya, Pakistan, Kosta Rika, Ekvator, Mısır, Nijerya, Senegal, Kongo, Ermenistan ve Bangladeş gibi bankacılık hizmetlerine erişim yüzdesi bir hayli düşük olan ülkeler yer alıyor.

Bunun lider kripto para birimi BTC için kısa vadede bir etkisinin olması beklenmiyor. Ancak bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan ülkelerin BTC’ye yönelik olumlu adımlar atması kesinlikle uzun vadede her şeyi daha değişik hale getirebilir yapabilir ve yükselişi sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu