BitcoinHaberlerKripto Para

El Salvador Bitcoin İle Büyümeye Devam Ediyor!

Turizm Bakanı Bitcoin kararından sonra, turizm sektörünün canlandığını söyledi.

Güney Amerika ülkesi olan El Salvador, geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmuştu.

El Salvador, Bitcoin kararı ile pek çok eleştiriye maruz kalsa da elde edilen veriler Bitcoin’in ülkeye olumlu katkı sağladığını gösteriyor.

Ülkenin Turizm Bakanı Morena Valdez, turizm endüstrisinin Eylül 2021’de Bitcoin yasasının kabul edilmesinden bu yana %30’dan fazla artış yaşadığını açıkladı.

Bitcoin’in benimsenmesinden önce turistlerin çoğunluğunun komşu ülkelerden geldiğini söyleyen bakan Valdez, Bitcoin kararından ABD’den gelen turist sayısında artış yaşandığını ifade etti.

Turizm bakanı açıklamasında turistlerin neredeyse %60’ının ABD’den geldiğini söyledi.

Bakan, El Salvador’un turizm büyümesinin hükümetin beklentilerini dahi aşarak 1,4 milyon ziyaretçiye ulaştığını ve döviz gelirinin ise 1,4 milyon dolardan fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

“Ülkenin turizm faaliyetlerini ‘Bitcoin’den önce ve sonra’ olarak kontrol etmek için araştırma yaptık. Kasım ve Aralık aylarında turizm sektörünün %30’dan fazla büyüdüğünü gördük.”

 Nayip Bukele ve Bitcoin Sevgisi!

Bitcoin’e olan sevgisi ve desteği ile bilinen El Salvador başkanı Nayip Bukele, Bitcoin’in devrim olduğunu düşündüğünü ve Bitcoin kararından vazgeçmeyeceğini söylüyor.

Bitcoin’in sert düşüşleri sonrası yaptığı BTC alımları ile de sık sık gündeme gelen Nayip Bukele,  geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ülkenin GSYİH’sinin 2021’de %10,3 büyüdüğünü açıklamıştı.

İlgili Haber
Bitcoin Alana Vatandaşlık Bedava!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu