Bitcoin

El Salvador Sonrasında Arjantin de Maaşları Bitcoin (BTC) İle Ödeyebilir!

El Salvador, maaşları BTC ile ödeyebilecek!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 32.500 dolardan işlem görüyor ve mayıs ayından beri ciddi bir düşüş yaşadı. Bitcoin fiyatının bu düşüşüne rağmen ise yatırımcıların umudu ve hatta ülkelerin yeni adımları bitmek bilmiyor. El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu ve bu durum aslında diğer ülkelere de ilham verdi. Kısa süre önce Meksika ve Paraguay’ın benzer adımlar atacağı iddia edilse de henüz resmi bir gelişme yaşanmadı. Şimdi ise Arjantin’den benzer sinyaller gelmeye başladı.

Bitcoin Ödemeleri Gelecek mi?

Arjantin’li yasa yapıcı Jose Luis Ramon, Arjantin halkına Bitcoin ile ödeme yapılabilmesini sağlayacak bir taslağı meclise sundu. Söz konusu taslak, ülkenin itibari para biriminin bir yıl içerisinde %50 enflasyona maruz kalması düşünüldüğünde aslında oldukça makul ve mantıklı. Ramon, ödemelerin Bitcoin ile yapılması durumunda da enflasyon sorunundan kurtulabileceklerini düşünüyor.

Ramon, konu hakkında yaptığı açıklamada çalışanların artık maaşlarını kripto para ile alabilmelerinin sağlanması gerektiğini ve bunun çalışanlar için bağımsızlık getireceğini vurguladı.

Arjantin halkı 2019 yılından beri yabancı para transfer hizmetlerine erişemiyor ve bunun için ülkenin merkez bankasının izni gerekiyor. Bu da aslında döviz ile ödeme alan kullanıcıların hükümetin onay verdiği döviz kanallarını kullanması gerektiğini gösteriyor. Bu da genellikle piyasadakinden çok daha kötü alım satım oranları ile gerçekleştiriliyor. Ramon ise bunu değiştirmek için ödemelerin BTC ile yapılabilmesini önerdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Okns

Ecek acakla bu is olmaz


Başa dön tuşu