BitcoinHaberler

El Salvador Sonrasında Bir Ülke Daha Bitcoin’e (BTC) Kucak Açabilir

Vietnam, BTC kabul eden sıradaki ülke olabilir.

4 Temmuz tarihinde yayınlanan bir habere göre, Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh, ülkenin merkez bankasından önemli bir talepte bulundu. Minh Chinh, ülkenin merkez bankasından Blockchain tabanlı bir kripto para birimi için pilot süreci başlatmasını istedi.

Vietnam, Dijital Para Devrimine Kulak Verdi

Bu girişim ise başbakanın e-devlet geliştirme stratejisinin bir parçası ve Vietnam bu kapsamda Bitcoin ile diğer kripto paralara kucak bile açabilir. 62 yaşındaki lider, dijital paraların “kaçınılmaz bir trend” olduğunu düşünüyor ve kripto paralar dışında Blockchain, büyük veri, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik gibi teknolojilere de kucak açılmasının elzem olduğunu vurguluyor.

Vietnam’ın Maliye Bakanlığı da mayıs ayında kripto paralara özel bir çalışma grubu kurmuştu. Söz konusu grup direkt olarak kripto paralara ve bunlara yönelik regülasyonlara odaklanacak. Vietnam buna rağmen 2017 yılında Bitcoin ödemelerine yönelik bir yasaklama getirmişti. Ülkenin 4 yılda bu tutumunu tamamen değiştirmesi ve şimdi Blockchain tabanlı merkez bankası parası ve Bitcoin kabulü için çalışıyor olması ise kripto para devriminin ne kadar etkili olduğunu göstermekte.

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz ay El Salvador tarafından resmi para birimi olarak kabul edilmişti. Bunun devamında Meksika ve Paraguay gibi ülkelerden de benzer sinyaller gelse de henüz resmi olarak hiçbir ülke El Salvador’un açtığı yola katılmadı. BTC fiyatı ise bu gelişmelerle yoluna volatil olarak devam etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu