Bitcoin

El Salvador’un 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Tahvil İhracında Son Durum Ne?

20 Mart'a kadar piyasaya sürüleceği belirtilen Bitcoin tahvilleri için son durum ne, tahviller ertelendi mi?

El Salvador’un 1 milyar dolarlık Bitcoin “volkan tahvilleri” henüz piyasaya çıkmayı başaramadı. Değişken uluslararası koşulların yaşanan gecikmede rol oynadığı düşünülüyor.

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında tahvil satışının 15 Mart ile 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşebileceğini fakat Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş nedeniyle işlemlerin yavaşlayabileceğini söylemişti: “Gerekli hazırlıkları neredeyse tamamladık ancak uluslararası gelişmelerin seyrini izleyeceğiz.”

Bitcoin Tahvili Satışı İçin Gerekli Yasalar Henüz Kongre’ye Gönderilmedi

Bununla birlikte El Salvador yetkililerinin tahvil konusunda halen yapacak işleri bulunuyor ancak son bir ya da iki haftadır bunun üzerinde çalışmak yerine tedarik zinciri şoklarının da aralarında bulunduğu Ukrayna savaşının etkileriyle uğraşıyorlar. Yerel gazete La Prensa Gráfica’ya göre 15 Mart tarihi itibariyle tahviller için gerekli yasalar henüz Kongre’ye gönderilmiş değil.

Bununla birlikte henüz El Salvadorlu yetkililerden Bitcoin tahvili satışına dair herhangi bir duyuru gelmedi. Buna ek olarak ülkenin başkanı Nayib Bukele’nin ofisi de tahviller için tahmini yeni tarihin ne zaman olduğuna dair sorulara cevap vermedi.

Tahvillerin Satışı La Geo Tarafından Gerçekleştirilecek

Financial Time tarafından yapılan bir habere göre söz konusu Bitcoin tahvilleri El Salvador hükümeti tarafından değil, devletin sahip olduğu termal enerji şirketi La Geo tarafından piyasaya sunulacak. Bununla birlikte tahvillerin Bitfinex üzerinde satışa sunulacak olması nedeniyle, Bitfinex’in ABD’de faaliyet yürütmemesi sonucunda Amerikalı yatırımcılar BTC tahvillerine yatırım yapma şansı bulamayacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu