Kripto HaberleriHaberlerElliptic: Bitcoin Nakit Paraya Göre Daha Kolay İzlenebiliyor

Elliptic: Bitcoin Nakit Paraya Göre Daha Kolay İzlenebiliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Elliptic şirketince kripto paralar hakkında binlerce farklı transfer işleminin incelendiği araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada kripto para birimi yatırımlarının kara para aklamak ve daha birçok işlem için kullanılması durumunda daha rahat takip edilebileceği ve bu konuda birçok insanın kripto paraların takip edilemeyebileceğini düşünse de tam tersine nakit paralara göre Blockchain teknolojisi sayesinde halka açık defterin avantajının kullanılarak daha rahat ve hızlı takip edilebilecek olduğunu açıkladı. Nakit paraların takibinin kripto para birimlerine göre daha zor ve sıradan insanlar tarafından asla yapılamayacak olduğunu açıklayan Elliptic araştırmasında, kripto para birimleri ile yapılan işlemlerin ise herkes tarafından takip edilebilecek olduğunu ve sonucunda iyi bir takip ile çok kolay sonuca ulaşmanın mümkün olabilecek olduğunu açıkladı.

Kripto para birimlerinin takibi ne kadar Blockchain teknolojisi ile kolay olsa da gerçek kimliğe ulaşmak son derece zor olan bir işlem ve bunu yapabilecek çok az sayıda devlet var. Birçok devlet kripto paraların takibi konusunda zorlanıyor ve sorunlar yaşıyor.

*IBM ve MIT tarafından fonlanan Elliptic araştırmasıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları