Haberler

Elliptic: Bitcoin Nakit Paraya Göre Daha Kolay İzlenebiliyor

Elliptic tarafından araştırılan ve MIT-IBM tarafından finansal olarak desteklenen araştırma sonuçlandı.

Nexo

Elliptic şirketince kripto paralar hakkında binlerce farklı transfer işleminin incelendiği araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada kripto para birimi yatırımlarının kara para aklamak ve daha birçok işlem için kullanılması durumunda daha rahat takip edilebileceği ve bu konuda birçok insanın kripto paraların takip edilemeyebileceğini düşünse de tam tersine nakit paralara göre Blockchain teknolojisi sayesinde halka açık defterin avantajının kullanılarak daha rahat ve hızlı takip edilebilecek olduğunu açıkladı. Nakit paraların takibinin kripto para birimlerine göre daha zor ve sıradan insanlar tarafından asla yapılamayacak olduğunu açıklayan Elliptic araştırmasında, kripto para birimleri ile yapılan işlemlerin ise herkes tarafından takip edilebilecek olduğunu ve sonucunda iyi bir takip ile çok kolay sonuca ulaşmanın mümkün olabilecek olduğunu açıkladı.

Kripto para birimlerinin takibi ne kadar Blockchain teknolojisi ile kolay olsa da gerçek kimliğe ulaşmak son derece zor olan bir işlem ve bunu yapabilecek çok az sayıda devlet var. Birçok devlet kripto paraların takibi konusunda zorlanıyor ve sorunlar yaşıyor.

*IBM ve MIT tarafından fonlanan Elliptic araştırmasıdır.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı