Bitcoin

Elon Musk Boş Durmuyor: Yeni Tweeti, Kripto Para Sektörü İle mi İlgili?

Musk'ın yeni tweeti yükselişe etki etti!

Dünyanın en zengin ismi ve büyük ihtimalle en çok tanınan kurucusu Elon Musk, yine kripto para sektörüne olan ilgisini ani bir şekilde arttırdı.

2021 yılında attığı tweetler ile Dogecoin (DOGE) gibi bir kripto para projesini dipten zirveye taşıyan Musk, dün de benzer bir tweet attı.

Musk’ın 14 Ocak tarihindeki tweeti DOGE’a çok büyük bir etki getirmese de ünlü isim bugünkü tweeti ile yükseliş konusunda ısrarcı olduğunu gösterdi.

İlgili Haber
Elon Musk'ın Desteğiyle Hareketlenen Dogecoin'de Son Durum Ne?

Musk’tan İmalı Tweet

Elon Musk, tam da lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yükselişe geçtiği ve 43.000 doların üzerinde tutunduğu bir anda yükseliş odaklı tweet attı.

Musk’In yukarıya işaret ettiği ve “zirve” dediği tweetin tam olarak kripto para sektörü ile ilgili olup olmadığı bilinmiyor.

Buna rağmen Musk’ın zaman zaman böyle imalı ancak tam hedef göstermediği tweetler attığı da bilinmekte.

Bu tweet ile beraber kripto para sektörünün toplam piyasa değerinde yukarı yönlü hafif bir hareketlenme görüldü. BTC de 43.100 dolara kadar yükselerek doğru yönde ilerlemeye başladı.

Musk’ın favori kripto para birimi DOGE ise bu tweete yüzde 3’lük bir tepki verdi.

Musk’ın söz konusu tweeti tam da piyasadaki likiditenin dip yaptığı hafta sonunda atması ise dikkatlerden kaçmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu