Dogecoin

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Fırsatını Kaçırmadı: Yeni DOGE Tweeti Geldi

Elon Musk, DOGE hakkında yeni bir tweet attı.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk, kripto para sektöründe ise özellikle Dogecoin’e (DOGE) yönelik ilgisi ile biliniyor. Musk, neredeyse 1 aydır DOGE hakkında hiçbir tweet atmasa da fiyatın rekor kırmasından sonra yeniden gündemine DOGE’u aldı.

Yine Elon Musk, Yine Doge

Ünlü milyarder ve girişimci, bir dizi gizemli tweet attıktan sonra “DOGE, Ay’a havlıyor” ifadesi ile bir görsel paylaştı. Ünlü İspanyol ressam ve heykeltraş Joan Miro’nun eserini DOGE referansı ile paylaşan Musk, tahmin edilebileceği gibi DOGE fiyatında da yükseliş yaşanmasını sağladı.

 

Elon Musk’ın tweet atmasından önce de DOGE fiyatı rekor kırsa da tam düzeltmeye girdiği anlarda Musk’ın tweeti tam olarak ivme etkisi yarattı.

Tradingview verilerine bakıldığında da mavi çizgi ile gösterilen Elon Musk’ın tweet attığı anın, fiyatın yükselişi için belirleyici bir nokta olduğu görülüyor. Musk’ın tweeti sonrasında DOGE fiyatı %12 yükseliş elde etti ve tüm zamanların rekoruna çok yaklaştı.

Bu tweet ise DOGE almak veya satmak için Elon Musk’ın tweetini bekleyenleri sevindirmiş olabilir. Kripto para yatırımcısı Andrei Badoiu geçtiğimiz ay tam olarak buna hizmet eden bir bot geliştirdi. Bot, Elon Musk ne zaman tweet atsa otomatik olarak Bitcoin alımı yapmasıyla biliniyor. Belki de bu botun DOGE ile ilgili bir versiyonu da vardır.

DOGE fiyatı basın saati itibarıyla ise 0,136 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu