Altcoin

Elon Musk Temalı Altcoinin Geliştiricileri Dolandırıcı Çıktı: Fiyat Sıfırı Gördü!

Elon Musk temalı bir altcoinin geliştiricileri, ellerindeki tüm kripto paraları satarak kayıplara karıştı. Altcoinin fiyatı sıfırlandı.

Bir meme coini olan Baby Musk Coin, geliştiricilerinin “rug pull” dolandırıcılığı yapmasıyla birlikte %100 değer kaybetti. Söz konusu altcoin, piyasaya girişinde 2 milyon dolar yatırım almış ve meme coin dünyasında devrim yaratacağını iddia etmişti.

Baby Musk Coin Altcoinin Fiyatı Dolandırıcılık İddialarından Sonra Sıfırlandı

Adını Elon Musk’tan alan Baby Musk Coin, fiyatının %100 düşmesiyle birlikte bir “rug pull” dolandırıcılığı yaşıyor gibi görünüyor. Raporlara göre, altcoinin geliştiricisi elindeki bütün kripto paraları satarak meme coinin fiyatının ani bir düşüş yaşamasına neden oldu. Coine yatırım yapan kullanıcılar ise kripto paralarını satmayı başaramadı.

Baby Musk Coin fiyatının düşüşünü gösteren fiyat zaman grafiği.

Söz konusu dolandırıcılık projesi, 2022 yılının Şubat ayı başlangıcında gerçekleştirdiği ICO etkinliğinde 2 milyon dolar yatırım almayı başarısı göstermişti. Sahte projenin geliştiricileri, insanların bu altcoinin gerçekten de iyi bir proje olduğunu sanmaları için Baby Musk Coin’in meme coin dünyasında devrim yaratacağını iddia etmişlerdi.

Bu vaatler ile birlikte kripto paranın fiyatı ani bir şekilde yükseliş göstermişti. Sonrasında ise projenin sözde CEO’su Grant Liu, “bunun daha yalnızca başlangıç” olduğunu iddia etmişti. Proje ayrıca, yol haritasında bir endeks fonu ve Baby Musk Swap adlı merkezsiz borsa gibi çeşitli özelliklerin yer aldığını söylemişti.

Böylelikle son zamanlarda kripto para dünyasında kol gezen dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz dönemde de Squid Game altcoini gibi popüler isimleri kullanan dolandırıcılar, masum insanların birikimlerini çalmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu