Kripto HaberleriHaberlerElon Musk Twitter'a Karşı Dava Açtı: İşte Detaylar!

Elon Musk Twitter’a Karşı Dava Açtı: İşte Detaylar!

Takip et

Reuters’in haberine göre Elon Musk, Twitter’ın 44 milyar dolarlık devralımından vazgeçmek için verdiği yasal mücadele kapsamında Twitter’a karşı dava açtı ve davanın gizli olarak açıldığını ekledi.

Belge mühürlenmiş olsa da, redakte edilmiş bir versiyonu yakında kamuoyuna açıklanabilir.

Habere göre dava Cuma günü, Musk’ın anlaşmadan vazgeçip vazgeçemeyeceğine karar vermek üzere 17 Ekim’deki beş günlük bir duruşmanın başlamasına karar verilmesinden sadece saatler sonra açıldı.

İlgili Haber
Twitter, Elon Musk'a Dava Açtı: İşte Mahkemeye Sunulan Dilekçe!

Twitter Kısa Bir Süre Önce Elon Musk’a Dava Açmıştı

Musk, 8 Temmuz’da Twitter’ın sahte hesap yüzdesi konusunda şirketle yaşadığı anlaşmazlığın ardından Twitter’ı satın alma anlaşmasından çekilmek için başvuruda bulunmuştu. Mayıs ayında yapılan bir açıklamada Twitter, hesaplarının %5’inin sahte olduğunu tahmin etmişti.

Bunun ardından Musk, Twitter’ın sahte ve bot hesapların bilgilerini kendisine tam olarak açıklamadığını söyleyerek anlaşmadan geri çekilmek istediğini söylemişti.

Twitter daha sonra Musk’a, Nisan ayında kabul ettiği şekilde, şirketi 44 milyar dolara satın almaya zorlamak için 12 Temmuz tarihinde bir dava açmıştı.

Daha sonra ise Musk, Twitter’ın kendisine dava açmasıyla dalga geçmişti. Musk’a göre, daha önce sahte ve bot hesap bilgilerini şu anda kendisine vermek istememesine rağmen, açtığı dava ile birlikte dava sürecinde kendisine bu bilgileri vermek zorunda kalacak.

Kripto para dünyası, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından platforma kripto varlıklar ile ilgili özellikler ekleyeceğini düşündüğü için heyecanlanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Nazare

Musk saçmalıyor.. Benim hiçbir zaman gerçek ismimle açılmış bir Twitter hesabım olmadı. Twitter benim ismim sahte olup olmadığını nasıl ispatlayacak? Kimlik bilgilerimi istiyerek? Eee ben bunları vermek istemiyorum..Vermem de..Ne olursa olsun, çünkü kişisel bilgilerimi en iyi kendim koruyabilirim. Çünkü defalarca kez Twitter hacklenmiș ve bütün bilgiler nereye gittiğini belli değil. Twitter o kadar sıkıyorsa yazsın kullanıcı sözleşmesinde “bilgilerin benim serverimden başka birinin eline geçerse şu kadar tazminat öderim” o zaman tamam.. Ama bilgilerini bana vereceksiniz ama ben sorumluluk kabul etmem olmaz, şimdi olduğu gibi..
Dünya’nın en zengin insanı olabilir,ama zekâ konusunda ortalama seviyesinde.. Bazı şeyleri kafası pek basmıyor.. Twitter kimlik mecburiyeti şartı koyduğu anda kullanıcı sayısı 100 milyon altına düşer otomatik. Ve bu Twitter in işine gelmez…

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları