Ana SayfaBitcoinElon Musk ve Tesla Bitcoin (BTC) Sattı Mı?

Elon Musk ve Tesla Bitcoin (BTC) Sattı Mı?

Takip et

Piyasaların ve Bitcoin‘in haftaya yeşil bir başlangıç yapması yatırımcıları sevindirirken gözler hafta içerisinde gelecek önemli verilere çevrildi.

İlgili Haber
Bitcoin'de Yükseliş Devam Edecek Mi? En Çok Tasfiye Hangi Altcoinde Gerçekleşti?

Dogecoin’e olan desteğiyle bilinen ve kendisi de Bitcoin ve Ethereum yatırımcısı olan Elon Musk‘ın şirketi Tesla‘nın bu hafta Çarşamba günü 2. çeyrek kazançlarını açıklaması bekleniyor.

Tesla Bitcoin Sattı Mı?

Kazanç açıklaması sırasında şirketin elindeki Bitcoin’leri satıp satmadığı da görülmüş olacak.

Tesla’nın bilançosunda 43200 Bitcoin bulunuyor. Genel beklenti Tesla’nın Bitcoin’lerini satmadığı yönünde.

Şirket Bitcoin aldıktan sonra uzun bir süre fiyat maliyetinin üzerinde hareket etti. Ancak 2022’nin ikinci çeyreğinde gelen büyük düşüşlerle fiyat ilk defa Tesla’nın maliyetinin ciddi şekilde altına indi.

Son bilançoda bu zarara ilişkin bir yorum yapılıp yapılmayacağı merak edilirken, Tesla önceki bilanço açıklamalarında Bitcoin’in geleceğine inandığını vurguluyordu.

Bitcoin almak için 1,5 milyar dolar para harcayan Tesla’nın elindeki BTC’lerin bugünkü değeri yaklaşık 950 milyon dolar. Bu Tesla için yaklaşık 600 milyon dolarlık gerçekleşmemiş zarar anlamına geliyor.

Son dönemde Dogecoin hakkında paylaşımlarına devam eden Elon Musk’ın Bitcoin konusunda sessiz kalmayı tercih ettiğini görüyoruz. Her fırsatta Tesla’nın “elmas ellere” sahip olduğunu belirten ünlü CEO yine haklı çıkacak mı takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları