BitcoinHaberler

Elon Musk Yeni Tweetiyle Yine Kafaları Karıştırdı!

Musk'ın attığı son tweet birçokları tarafından Bitcoin pumpı olarak yorumlandı.

Twitter’daki sansasyonel paylaşımlarıyla kripto piyasasının nabzını tutan Tesla CEO’su Elon Musk, son paylaşımıyla yine kafaları karıştırdı.

Söz konusu tweette hükumete olan güvensizlikten bahsedilirken 8 bira içtikten sonra eşinin konuşmasını engellemeye çalışan bir kadının resmine yer veriliyor.

Musk’ın bu tweetini Bitcoin yanlısı bir hareket olarak değerlendirenler, ilgili resmi BTC’nin hükumete, itibari para birimlerine ve bankalara kafa tutan eşler arası bir ödeme sistemi oluşuna açık bir atıf olarak yorumladılar. Yine kimi kullanıcılar Musk’ın bu tweetiyle BTC pumplamaya başladığını ifade etti.

Herkes tarafından Dogecoin hayranlığı ile tanınan Musk, ara ara yaptığı yorumlar ve attığı tweetlerle akıllarda soru işaretleri bırakmayı huy edinmiş durumda.

Nitekim bu senenin başında Bitcoin yatırımı olduğundan bahseden ünlü isim, bir süre sonra U dönüşü yapmış ve sahibi olduğu Tesla şirketinin yeterince yeşil enerjiye dayanmadığını düşündüğü Bitcoin ödemelerini artık kabul edemeyeceğini belirtmişti.

Ancak geçtiğimiz günlerde gerçekleşen B-Word Konferansı’na konuşmacı olarak katılan Musk yine bir ters köşe yaparak kişisel olarak BTC, ETH ve DOGE yatırımları yaptığından bahsetti.

Ayrıca SpaceX ve Tesla’nın bilançolarında Bitcoin bulundurduğunu ve şirketlerin sahip oldukları BTC’leri elden çıkarmayacaklarını da belirtti. Bu da yetmezmiş gibi Bitcoin madencilerinin durum tespiti yapmaları halinde Tesla’nın Bitcoin kabulüne devam edebileceğini de sözlerine ekledi.

Tüm bu gelişmelerin ardından ünlü ismin böyle bir tweet paylaşması Bitcoin’i yukarı yönlü hareket ettirebilir. Bakalım Musk’ın DOGE için yapmış olduğu güçlü tweet etkisi Bitcoin’i de yukarı taşımaya yetecek mi?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Milyonlarca insanın elindeki parasının yerlebir olmasına tek nedendir kendileri. Hiç tweet atmayıp manipüle etmese daha iyi.


Başa dön tuşu