Kripto HaberleriAltcoinElon Musk Yine Kripto Para Dolandırıcılarından Yakınıyor!

Elon Musk Yine Kripto Para Dolandırıcılarından Yakınıyor!

Takip et

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk bile Twitter’daki kripto para dolandırıcılarına karşı çaresiz durumda. Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, kripto para sektöründe yaşananlardan çok ünlü isimleri taklit eden dolandırıcılardan ve Twitter’ın buna izin vermesinden yakınıyor.

İlgili Haber
Elon Musk'tan Twitter'a Kripto Para Eleştirisi!

Daha önceki tarihlerde bu konu hakkında direkt gönderi paylaşan ve Twitter’ın NFT entegrasyonu yerine bunun için çalışması gerektiğini ifade eden Musk, haklılık payına sahip.

Twitter üzerinde ünlü isimlerin taklit edilmesi ve kripto para bağışlarının toplanması aslında uzun süreden beri devam eden bir durum.

Donald Trump, Barack Obama, Elon Musk ve akla gelebilecek önemli herkes bu durumdan payına düşeni aldı. Musk ise bir kere daha buna yönelik eleştirisini gündeme getirdi.

Musk’ı Taklit Eden Dolandırıcılara Musk Tepkisi

Dogecoin kurucularından Shibetoshi’nin paylaşımına yanıt veren Musk, dolandırıcıların Twitter’ın destek ekibinin dikkatini çekmesini istedi. Shibetoshi, Elon Musk’ı taklit edip 5.000 BTC ödül vereceğini belirten dolandırıcılar hakkında bir şey yapılmasını talep etti.

Twitter ise bununla mücadele etmek zorunda kalan tek sosyal medya şirketi değil. Facebook ve YouTube da daha önce dolandırıcıların akınına uğramıştı ve giveaway dolandırıcılığı olarak bilinen yöntem ile milyonlar çalındı.

Giveaway dolandırıcılığında ünlü isimlerin kampanya yaptığı izlenimi verilirken “1BTC gönderene 2BTC gönderilecek” gibi vaatlerde bulunulmakta. Sektöre yabancı olan isimler ise ne yazık ki bunlara kanıyor ve milyonlar dolandırıcıları yeniden cezbediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları