BitcoinHaberler

Elon Musk Yine Satış Yaptı: Bu Seferki Miktar Ne Kadar?

Elon Musk, 1 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı!

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, 2022’ye girmeden önce satış baskısına hız kazandırmış gibi gözüküyor.

Kripto para sektörünün de kritik figürlerinden birisi haline gelen Musk, yıl bitmeden bir yüklü satış daha yaptı. Daha önce milyarlarca dolarlık Tesla hissesi satan ve bunu vergilerini ödemek için yaptığını belirten Musk, bu sefer de 1,02 milyar dolarlık TSLA satışı yaptı. Bu satış sonrasında ünlü ismin Tesla üzerindeki hissesi daha da azaldı. Musk’ın asıl hedefi ise şirketteki hisselerini %10’un altına düşürmek.

İlgili Haber
Elon Musk'ın Sattığı Tesla Hisseleri İle Ne Yapacağı Merak Konusu Oldu

Musk, Hisse Satışını Sürdürüyor

Tesla CEO’su tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan başvuruda, 934.090 hissenin satıldığı vurgulandı.

Musk, kasım ayında Twitter’daki takipçilerine hisse satışı yapıp yapmaması gerektiğini sormuştu ve takipçilerin çoğu evet oyu kullandı. O tarihten beri Musk’ın toplam 16,4 milyar dolarlık satış yaptığı görülüyor.

Musk, geçtiğimiz hafta attığı tweetinde %10’un altına inme hedefine neredeyse ulaştığını belirtti. Mevcut verilere bakıldığında ise kendisinin yaklaşık 17 milyon hisse satışı daha yapması gerektiği görülmekte.

Musk’ın net varlığı ise bu sene %80 oranında artarak 278 milyar dolara ulaştı. Bloomberg Milyarderler Endeksi verileri bunu gösterse de hala Musk’ın en büyük DOGE veya SHIB balinası olduğunu düşünenler var ve bu da kendi servetinin beklenenden çok daha fazla olabileceğine işaret etmekte.

İlgili Haber
Elon Musk, Bitcoin'in (BTC) Mucidi Olduğu İddialarını İlk Kez Yanıtladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu