Bitcoin

Elon Musk’ın Sattığı Tesla Hisseleri İle Ne Yapacağı Merak Konusu Oldu

Tesla hisselerinin satışı sonrası herkesin merak konusu Musk'ın bu gelirle nasıl bir yatırım yapacağı...

Son verilere göre şu an dünyanın en zengin kişisi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Tesla hisselerinin bir kısmını satarak 6.9 milyar doların üzerinde bir gelire daha ulaştı ve servetine servet kattı.

Bir süre önce Twitter’da yapmış olduğu bir anketle Tesla hisselerini satışa çıkarma konusunu takipçilerine danışan Musk, takipçilerinin %58’inin olumlu oy vermesinin ardından hisselerinin bir kısmını satmaya başladı. Ancak bunun daha önceden planlanan bir şey olduğu ve daha anket açılmadan Musk’ın satış yaptığı ortaya çıktı.

İlgili Haber
Elon Musk'ın Planı Ortaya Çıktı: 1,1 Milyar Dolarlık Satış Planlanmış

Mal varlığı zaten dudak uçuklatan (335 milyar dolar) seviyede olan Tesla CEO’sunun “son hisse satış planı” ile elde ettiği gelirle kripto para piyasasına büyük bir dalış yapabileceği kulislerde konuşulmaya devam ediyor.

Kripto paralara olan merakıyla tanınan Musk, bu son gelişmeler önümüzdeki günlerde yeni kripto varlıklarına göz dikebilir. Zira daha önce kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin tuttuğunu ifade eden ünlü isim, bilindiği gibi her fırsatta kripto para piyasası ile ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyor. Uzmanlar bu açıklamalara istinaden Musk’ın “vergiden kurtulmak” adı altında yapılan Tesla hissesi satışları ile kripto para yatırımı yapabileceğini düşünüyor.

Ünlü ismin radarında Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba Inu ve Floki Inu olduğu artık herkesin malumu. Söz konusu hisse satışı sonrası Musk’ın hangi kripto paralara yatırım yapacağı ise merak konusu olmayı sürdürüyor.

Öte yandan bu son satışlarla hala değer kaybeden Tesla hisse fiyatı düşüşe devam ediyor. 687 milyon dolar değerindeki satıştan sonra 1.2 milyar dolarlık ek Tesla hissesinin satılmasıyla %2.80’lik bir değer kaybı yaşandı. Bu düşüşle hisse başı fiyat 1.033 dolara geriledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu