BitcoinHaberler

Elon Musk’ın Kardeşi “Bitcoin’in Etkileri Konusunda Cahildik!” Dedi

Kimbal Musk, Tesla'nın cehaletini açık yüreklilikle değerlendirdi.

Elon Musk‘ın kardeşi Kimbal Musk, Tesla‘nın geçen yıl 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldığı sırada kripto para birimlerinin çevresel etkisinden habersiz olduğunu ifade etti!

Tesla yönetim kurulu üyesi olan Kimbal, şirketin kripto para birimlerinin iklim etkisi hakkında hiçbir fikri olmadığını belirterek

Bitcoin’e yatırım yaptığımızda çok cahildik. Çevresel etki hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. Kelimenin tam anlamıyla bilmiyorduk. Bitcoin iyi bir değer deposu ve varlıkları çeşitlendirmenin iyi bir yolu gibi görünüyordu.

dedi. Kimbal ayrıca Blockchain endüstrisinin daha çevre dostu bir alt yapıya geçmesini umduğunu ve Tesla’nın herhangi bir Bitcoin satmayacağını ve madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçiş yaptığı anda bunu işlemler için kullanmayı planladıklarını belirtti.

Kimbal, 2004 yılından beri Tesla’nın yönetim kurulunda görev yapıyor.

Bilindiği gibi şirket geçen yıl mart ayının sonlarında Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı.

Ancak kısa bir süre sonra Tesla, çevreye zarar verdiği gerekçesiyle Bitcoin’i ödeme aracı olarak kullanmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Elon Musk da şirketin Bitcoin satmayacağını ve madencilik daha sürdürülebilir hale gelir gelmez ödeme işlemleri için Bitcoin kullanmayı planladıklarını söylemişti. Ancak Tesla ters köşe yaparak elindeki Bitcoinlerin bir kısmını 2021’in ilk çeyreğinde sattı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu