Bitcoin

Elon Musk’ın Tweet Attığı GameStop, Bitcoin (BTC) İçin Olumlu mu?

Elon Musk'ın bile dikkatini çeken GameStop'un yaşadıkları BTC için olumlu olabilir.

Batmak üzere olan GameStop şirketinin hisseleri kısa sürede %700’ün üzerinde artış elde etti. Tesla ve SpaceX’in deha ismi Elon Musk’ın bile dikkatini çeken GameStop, aslında Bitcoin (BTC) yatırımcıları için önemli bir sinyal veriyor olabilir.

“GameStonks”, Bitcoin İçin Emsal Oluşturuyor

Bloomberg’e konuşan ünlü fon yöneticisi ve finans uzmanı Anthony Scaramucci, tam olarak bu konuya değindi. Elon Musk’ın “GameStonks” tweet’i ile yükselişine katkı sağladığı GameStop, merkezsizliğin önemini gösteriyor olabilir. Scaramucci, GameStop hisselerinde yaşanan yükselişin BTC’nin “işe yarayacağının kanıtı” olduğunu vurguladı.

GameStop hisselerinde görülen artış aslında Bitcoin’in merkezsizliğinin işe yarayacağının kanıtı. Merkezsiz bir şekilde fiyatı arttırılan ve şirketlere bağlı olmayan GameStop, Bitcoin yatırımcıları için de umut veriyor.”

Popüler sosyal medya platformu Reddit üzerinde başlayan bir akım bunların arkasındaki temel sebep oldu. Wall Street’in önemli isimlerinin short pozisyon açmasına rağmen bireysel yatırımcının yaptığı alım, yeni bir hareket başlattı. Robinhood gibi uygulamalardan alım yapan bireysel kullanıcılar, hisse fiyatında rekor kırılmasını sağladı.

Scaramucci ise bunun Bitcoin için de benzer ilerlediğini düşünüyor. Kurumsal yatırımcıların 2020 yılında akın ettiği BTC, onlar olmasa da yoluna devam edebilir. Scaramucci tam olarak bu konuya değinerek BTC’nin merkezsizliğinin de asla tehlikede olmayacağını vurguladı. Ünlü ismin yönettiği fonun 385 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapmış olması ise kendisinin bu konuda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu