Bitcoin

Elon Musk’lı Dogecoin Dolandırıcılığı, Bu Adama 500.000 Dolar Kaybettirdi

Elon Musk'ın kullanıldığı Dogecoin dolandırıcılığında kayıp, 10 BTC'den fazla!

Teknoloji sektörünün en önemli isimlerinden olan Elon Musk, yayınladığı tek bir tweet yüzünden bir adamın dolaylı yoldan 561.000 dolar zarar etmesine yol açtı.

Elon Musk’ın Tweeti, 10 Bitcoin’e Mal Oldu

Musk, 22 Şubat tarihinde “Dojo 4 Doge” tweeti attı. Musk bu tweeti paylaştığında Twitter tarafından onaylı ve mavi tikli bir başka profil ise adını Elon Musk olarak değiştirerek buna yanıt verdi. Bunu insanın karşısına hayatta bir kez çıkacak bir fırsat olarak gören dolandırıcı, masum kullanıcılardan BTC elde etmeyi hedefledi.

Sahte Musk hesabı ile bu tweetin altına “özel bir etkinlik” yapılacağını belirten kullanıcı, buna katılmak isteyenlerin sadece linke tıklaması ve kripto para cüzdanından BTC göndermesi gerektiğini ifade etti.

Klasik bir dolandırıcılık olan bu yönteme kanan bir kişi ise bütün servetini kaybetti. BBC tarafından aktarılan bilgilere göre bir kullanıcı bu tweeti gerçek Elon Musk tweeti zannetti ve Musk’ın her BTC başına iki katını vereceğini düşündü.

Musk’ın profilinin Twitter tarafından da onaylandığını gören kullanıcı, anında 10 Bitcoin gönderdi. Söz konusu sahte etkinlikte gönderilebilecek maksimum BTC miktarı da 10 BTC olarak belirlenmişti ve kullanıcı aksi halde daha fazla gönderebileceğini vurguladı.

Sebastian, bu hikayeyi eşine anlatmak için üst kata çıktığını ve devamında uyuduğunu belirtti. Uyandığında dolandırıldığı ile ilgili haberlerle karşılaşan Sebastian, 10 BTC’sinin ise asla geri gelmeyeceğini fark etti. Kripto para sektöründe ünlü isimleri taklit ederek bu gibi eylemlerin fazlaca yapıldığı biliniyor ve her yatırımcının bunlara karşı dikkatli olması gerekmekte.

Konu hakkındaki açıklamayı aşağıdan dinleyebilirsiniz:

https://t.me/yusufnumanoglu/535

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Orhan

Bu adamin başi ayri arkasi ayri oynuyor


Başa dön tuşu