BitcoinHaberler

Elon Musk’tan “Bitcoin (BTC) Aptalca” Açıklaması Geldi!

Musk'ın son Bitcoin yorumunu aktardık.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Bloomberg’de katıldığı bir söyleşide Elon Musk ve Dogecoin ile ilgili soruya “Musk’ın Dogecoin ile ilgili bu kadar istekli olmasına şaşırdım ancak sonuçta Tesla 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldı Dogecoin değil” yanıtı verdi.

Bloomberg’in bu paylaşımının altına twiterdan yanıt veren Musk Bitcoin yatırımları ile ilgili de açıklama yaptı.

Tesla’nın Bitcoin yatırımı yapmasının doğrudan kendi fikri olmadığını aktaran Musk, “Bitcoin nakitten “daha az aptalca” bir likidite biçimi ve S&P 500 şirketi için Bitcoin sahibi olmak yeterince maceracıdır” yanıtını verdi.

Devamında kendisinin bir mühendis olduğunun, yatırımcı olmadığının altının çizen Musk, Tesla dışında halka açık tek bir lot hisse sahibi olmadığını söyledi.

Alternatif yatırımlara yönelmenin paranın değerini korumak için gerekli olduğunu düşünen Musk ; “İtibari paraların (doları kastediyor) negatif reel faizi olduğu bir dünyada başka bir yöne sadece “aptallar” bakmaz.” dedi.

Bitcoin’nin de “neredeyse” itibari paralar kadar saçma olduğunu söyleyen Musk, buradaki ince noktanın “neredeyse” olduğunu vurguladı.

Her ne kadar Musk’ın Bitcoin’e yönelik söylemleri çok pozitif görünmese de Tesla’nın yatırımını desteklemesi olumlu karşılandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu