HaberlerKripto Para

Elon Musk’tan Twitter ve Kripto Para Entegrasyonu Açıklaması: ‘Mantıklı Görünüyor!’

Milyarder işadamı Elon Musk, Twitter üzerinde kripto para ödemelerinin mümkün olabileceğine dair sinyaller verdi.

Milyarder işadamı Elon Musk, dijital ödemelerin (kripto para ödemelerinin) Twitter’a entegre edilmesinin ‘mantıklı’ olduğunu söyledi.

“Kripto Para Ödemelerini Twitter’a Entegre Etmek Mantıklı Olacaktır”

Kripto para yanlısı açıklamalarıyla tanınan ünlü isim açıklamalarında şunları söyledi:

“Para artık temel olarak dijital hale geldi ve bir süredir de bu şekilde devam ediyor. Dijital ödemeleri Twitter’a entegre etmek mantıklı olacaktır, böylece karşılıklı olarak para göndermek kolaylaşacaktır.”

Musk, Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir teklif yapmış ve bu teklif Twitter yönetimi tarafından kabul edilmişti.

Anlaşmanın tamamlanması konusunda kamuoyunda bazı tereddütler olsa da, satın alma işlemi yolunda gidiyor gibi görünüyor ve Musk’ın Perşembe günkü toplantıya katılması, anlaşmanın tamamlanacağına dair ipuçları veriyor.

Twitter, 2021 yılında o zamanki CEO Jack Dorsey yönetiminde Bitcoin (BTC) bahşiş özelliğini dahil ederek ve bu yılın başlarında desteklenen kripto paralara Ethereum’u da ekleyerek kripto para dünyasına zaten adım atmıştı. Twitter ayrıca, Nisan ayında Polygon aracılığıyla USDC cinsinden ödemelere olanak tanıyan bir özelliği denemeye başlamıştı.

Diğer bir yandan, Bitcoinsistemi.com olarak bildirdiğimiz üzere bir ABD vatandaşı, Musk, SpaceX ve Tesla’nın yatırımcıları Dogecoin (DOGE) piramit şemasıyla dolandırdığını iddia ederek milyarder isme 258 milyar dolarlık bir dava açmıştı.

İlgili Haber
Elon Musk'a 258 Milyar Dolarlık Dogecoin 'Dolandırıcılık' Davası Açıldı! İşte Detaylar

Bilindiği üzere Elon Musk Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri olarak tanınıyor. İşadamı en son Mayıs ayında SpaceX’e ait bazı ürünlerin aynı Tesla’da da olduğu gibi dünyanın en büyük meme tokeniyle satın alınabileceğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu