DogecoinHaberler

Elon Musk’a 258 Milyar Dolarlık Dogecoin ‘Dolandırıcılık’ Davası Açıldı! İşte Detaylar

Dogecoin destekçisi Elon Musk'a 258 milyar dolar tazminat talep eden ve DOGE ticaretini yasaklamak isteyen bir dava açıldı.

Elon Musk ve şirketleri SpaceX ile Tesla, meme token Dogecoin’i (DOGE) desteklemekle birlikte bir dolandırıcılık planının parçası oldukları gerekçesiyle dava edildi.

Davacı Keith Johnson, Elon Musk’ın Dogecoin Fiyatını Şişirmek İçin Yasadışı Bir Girişimin Parçası Olduğunu İddia Etti

Davacı olan Keith Johnson isimli kişi kendisini “sanıklar tarafından oluşturulan Dogecoin kripto para piramit şeması ile dolandırılan bir Amerikan vatandaşı” olarak tanıttı. Johnson’a göre Musk ve şirketleri Dogecoin’in fiyatını şişirmek için yasadışı bir dolandırıcılık girişimi oluşturdu.

Johnson, Perşembe günü Manhattan’daki federal mahkemeye sunduğu şikayet dilekçesinde, “Davalılar, DOGE’un hiçbir değeri olmadığı halde meşru bir yatırım olduğunu yanlış ve aldatıcı bir şekilde iddia etmektedirler” dedi.

İlgili Haber
Elon Musk ABD Ekonomisini Değerlendirdi: Bitcoin ve Kripto Paraları Nasıl Etkiler?

Davacı, Toplamda 258 Milyar Dolar Tazminat Talep Ediyor

Johnson, Nisan 2019’dan bu yana DOGE ticaretinde para kaybeden kişilerden oluşan bir topluluğu temsil etmeyi amaçlıyor. Johnson, 86 milyar dolar ve buna ek olarak 172 milyar dolar tutarında tazminat talep etmenin yanı sıra, Musk ve şirketlerin Dogecoin’i tanıtmasını engelleyen ve Dogecoin ticaretinin ABD ve New York yasaları uyarınca kumar teşkil ettiğini ilan eden bir emir talep ediyor.

Musk, dava hakkında yorum talebinde bulunan e-postalara henüz yanıt vermedi. SpaceX ve Tesla’nın temsilcileri ve Tesla’nın hukuk müşaviri de aynı şekilde geri dönüş yapmadı.

Bu yazının yazıldığı anlarda 0.05747 dolarda seviyesinden işlem gören DOGE, son 24 saatte %10 değer kaybetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Nazare

Bir kaç ay önce ben burda yorumlarda Musk ve Doge ile ilgili bir dolandırıcı vaka olduğunu yazmıştım fakat yorumum moderatör tarafından reddedildi… 😂😁😂


Başa dön tuşu