Bitcoin

Elon Musk’tan Yeni Bitcoin (BTC) Açıklaması!

Musk, Tesla'nın BTC varlıkları raporu hakkında açıklama yaptı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şüphesiz kripto para sektörünün en ünlü ve en çok dikkat çeken isimlerinden birisi. Musk, Bitcoin’i bir süre destekledikten sonra bunun madencilik modeli yüzünden Tesla ödemelerini durdurması ile bir anda nefret figürüne dönüşmüştü.

Ünlü isim geçtiğimiz haftalarda ise yeniden olumlu açıklamalar yapması ise imajını toparlamaya başladı.

Tesla’nın Verilerine Elon Musk’tan Yanıt

Tesla’nın ikinci çeyrek verileri kısa süre önce açıklandı ve Musk’ın gerçekten de iddia ettiği gibi şirket üzerinden hiç BTC satışı yapmadığı ortaya çıktı. Musk, bu durum ile imajını biraz daha düzeltti.

Ancak Tesla’nın bu raporu hakkında bazı soru işaretleri vardı ve bunlar şimdi Musk’ın yeni açıklaması ile giderildi. Musk, bir kullanıcının hesaplamasına yönelik verdiği yanıtta, Tesla’nın an itibarıyla bilançosunda 1,47 milyar dolara yakın Bitcoin tuttuğunu doğruladı.

Tesla, 8 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada 1,5 milyar dolarlık BTC alımı yaptığını açıklamıştı. Yapılan bu alım ile beraber BTC fiyatı 1 ayda %57 yükseldi. Şirket, Mart ayında ise 101 milyon dolarlık bir satış yapmıştı.

Tesla’nın yaşanan sert Bitcoin düşüşü sonrasında ise büyük zarar etmiş olabileceği konuşuluyordu ve Elon Musk hem bunlara hem de Tesla’nın ne kadar fiyat üzerinden BTC aldığına açıklık getirdi.

Musk, bir kullanıcı tarafından yapılan hesaplamaya verdiği yanıtta, “o kadar Bitcoin’imiz yok ancak buna yakın” ifadesini kullanarak aslında Tesla’nın BTC alım fiyatına dair ipucu vermiş oldu. Açıklanan resmi verilerde bu zarar 23 milyon dolar olarak gözüküyordu. Bu da aslında Tesla’nın 35.040 dolar seviyelerine yakın bir noktadan Bitcoin almış olduğunu kanıtlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu