AltcoinHaberlerStellar

En Büyük 2. Stabilcoin USDC, Stellar (XLM) Ağında Kullanılabilecek!

USDC Stellar ortaklığını aktardık.

Circle tarafından geliştirilen ve Coinbase tarafından desteklenen en büyük 2. stabilcoin olan USDC artık Stellar ağında kullanılabilecek.

Circle ve Stellar arasındaki anlaşma bugün duyuruldu. Başlangıçta Ethereum ağında geliştirilen USDC’nin mevcut dolaşımı 6 milyar dolara ulaştı.

Stellar geçtiğimiz yıl ağdaki toplam ödemelerde %104’lük bir büyüme sağladı. 1.5 milyardan fazla işlem gerçekleştirerek gücünü kanıtlamış olan Stellar ağı yeni anlaşmalarla büyümeye devam ediyor.

Stellar ve Circle tarafından yapılan duyuruda bu birlikteliğin kendilerine sağlayacağı faydalar açıklandı.

Stellar CEO’su Denelle Dixon anlaşmayla ilgili; “Bu entegrasyon küresel finansal sisteme eşit erişim sağlama misyonumuza ulaşmamız için katalizör görevi görecek. Stellar ve USDC’nin güçlü yönlerini birleştirmek bize yeni iş fırsatları sunacak.” dedi.

Circle CEO’su Jeremy Allaire; ” Stellar, yeni nesil finansal uygulamalar oluşturan ve hızla büyüyen bir işletme. USDC gibi şeffaf bir stabilcoine sahip olmak bu yeniliklerin hızını ve ölçeğini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu