HaberlerXRP

En Büyük 3. Kripto Para Birimi XRP, İlk Kez Bir Resmi Belgede Adını Geçirmeyi Başardı

ABD Tüketici Finansal Koruma Bürosu, güvenli liman yasası oluşturulmasını önerdi.

ABD kurumu Tüketici Finansal Koruma Bürosu (CFPB) havale işlemlerinde sınırlı sayıda para transferi yapan kurumlar için maliyet azaltmaya yönelik bir dizi öneride bulundu. Hazırlanan raporda havale işlemi gerçekleştiren firmalar ve tabi oldukları yasalar ile ilgili değerlendirmelere göre yasal masrafların azaltılması istendi. Öneriye göre “Yıllık 500 defadan az gerçekleştirilen havale işlemleri için firmalar, ‘güvenli liman yasası’ altına alınmalıdır.” dendi.

Ripple (XRP) Tarihinde Bir İlk!

Söz konusu raporda, yeni çıkan teknolojik gelişmelerden ve yasalardan dem vuruldu ve yasalarla ilgili çeşitli düzenlemeler yapılmasının kaçınılmaz olduğundan bahsedildi.

İçinde bulunduğumuz çağın bir gereği olarak finans sektöründe birtakım değişikliklerin yaşandığından bahsedilen raporda XRP ve SWIFT’in bu değişikliğin temelini oluşturduğu dile getirildi.

Sınır ötesi para transferlerini kendi kripto para birimi XRP ile destekleyen Ripple şirketi hem normal bir ödeme platformu sunmakta hem de bu tip ödemeler için son derece verimli bir şekilde kullanılmakta. Ripple gibi şirketlerin giderek büyümesi raporda geçen kuralın uygulanmasını zorunlu kılıyor.

CFPB’ye göre Ripple ürünleri artık bankalar tarafından sıkça kullanılır duruma geldi ve herhangi bir uluslararası transfer gerçekleştirilmeden önce bile alıcılara tam olarak ne kadar para gönderilebileceğinden eminler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu