AnalizEthereum

En büyük altcoin olan Ethereum 200 doların altına geriledi

Son zamanlarda yeni bir güncelleme almazsa ileriki dönemlerde çöp olacağı bile konuşulan Ethereum, bir zamanlar en çok kazandıran coinler arasındaydı. 1440 dolarlık rekorunu mumla arayan ETH, Bitcoin’in sert düşüşlerine dayanamadı ve en sonunda 200 doların altına geriledi.

An itibarı ile 196 $ seviyelerinde işlem gören Ethereum, bu seviyeyi 18 Temmuz 2017’den beri görmemişti.

Ayrıca ETH/USD Short grafiğine bakıldığında rekor seviyeler karşımıza çıkıyor. 334.000 seviyelerine kadar tırmanan kısa pozisyonlar birçok yatırımcının ETH’nin fiyatının daha da düşeceğini düşündüğünün bir göstergesi.

En son dün yaşanan Bitcoin fiyatındaki ortalama 200 dolarlık değer kaybı Ethereum üzerinde ciddi etkiler oluşturdu. Günlük olarak bakıldığı zaman yüzde 10 oranında değer kaybeden ETH, ilk 20 coin arasındaa en çok düşen kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan 200 milyar dolar altına düşüp 193 milyar dolar seviyelerinde olan kripto para piyasa hacmi yatırımcıları korkutan bir diğer unsur. Ayrıca 55.6 oranına yükselen piyasadaki Bitcoin hakimiyeti olası bir düşüş trendinde herkesin yatırımını BTC’den yana kullandığının bir göstergesi.

Ethereum’un bu kadar düşüşünün sebebinin, genelde yatırımlarını Ether ile toplayan ICO’ların oluşturduğu panik satışlar dolayısıyla olduğu tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu