Kripto HaberleriBitcoinEn Büyük Bitcoin Fonu Ayı Piyasasının Bitişi İçin Tarih Verdi!

En Büyük Bitcoin Fonu Ayı Piyasasının Bitişi İçin Tarih Verdi!

Takip et

Hafta sonu başladığı yükselişi devam ettiren Bitcoin (BTC) 22.515 dolara kadar çıktı.

Yükselişle beraber yatırımcılar Bitcoin’de dibin bulunmuş olabileceği ve yükselişin başladığı düşüncesine kapılsa da kripto piyasasının önemli kurumsal yatırımcılarından biri olan Grayscale, ayı piyasasının daha da sürebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarda ayı piyasasının ne kadar daha devam edeceğine ilişkin bir rapor yayınlayan Grayscale, kripto paralardaki fiyat döngülerini inceledi.

Kripto para piyasasının da tıpkı geleneksel finans piyasalarında olduğu gibi döngüler halinde ilerlediğini söyleyen şirket, kripto piyasası döngülerinin yaklaşık olarak 4 yıl sürdüğünü ifade etti.

Grayscale, Bitcoin’in gerçekleşen fiyatının 13 Haziran itibariyle piyasa fiyatının altına düştüğüne dikkat çekerek, BTC gerçekleşen fiyatındaki hareketlerin yaşanacak döngüde etkili olabileceğini öne sürdü.

Şirket raporunda ayrıca13 Haziran itibariyle başlayan ayı piyasasının, eski döngülerde olduğu gibi fiyat hareketleri tekrar edilirse 250 gün daha sürebileceğini söyledi:

“Gerçekleşen Bitcoin fiyatı, 13 Haziran itibariyle piyasa fiyatının altına düştü ve resmi olarak bir ayı piyasasına girmiş olabileceğimizin sinyalini verdi.

Önceki döngülerle kıyaslandığında, mevcut ayı piyasası 250 gün daha sürebilir. Buna başka bir yönden bakılırsa da 250 günlük süre yatırımcılara bir alım fırsatı daha sunabilir.”

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Raporda mevcut döngünün 2020’de başladığı ve Bitcoin’in tekrar yükselmesi için dört ay daha bekleyebileceği belirtildi. Zira Grayscale’a göre, 4 ay sonra gerçekleşen fiyatın piyasa fiyatının üzerine çıkma ihtimali bulunuyor.

Ayrıca BTC’nin Kasım’daki 69.000 dolarlık ATH’sinden bu yana 222 gün geçtiğini belirten Grayscale bunun,  bir sonraki boğaya kadar yani 5-6 ay daha aşağı yönlü yada yatay fiyat hareketleri görebileceğimiz anlamına geldiğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları