binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinEn Büyük Bitcoin Madenciliği Şirketlerinden Birinde Mali Kriz Başladığı İddia Edildi

En Büyük Bitcoin Madenciliği Şirketlerinden Birinde Mali Kriz Başladığı İddia Edildi

Bitcoin madenciliği devi Bitmain'in sürpriz bir şekilde mali kriz yaşadığı iddia edildi. İşte bilinmesi gereken detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın önde gelen Bitcoin madencilik makineleri üreticisi Bitmain, sürpriz bir şekilde, pozitif nakit akışı eksikliği nedeniyle çalışanlarının Eylül ayı maaşlarının bir kısmını askıya aldığını bildirdi.

Bazı şirket içi kaynaklar, 3 Ekim’de yayınlanan söz konusu bildirinin doğru olduğunu onayladı.

Bu haber, Bitmain’in en son ürünü olan S21 Bitcoin madenciliği cihazını tanıttığı Hong Kong’daki konferansından kısa bir süre sonra geldi. Bitmain hızla gelişen kripto madenciliği sektöründe önemli bir rol oynamaya devam ettiğinden, bu lansman kripto topluluğu içinde büyük bir heyecanla bekleniyordu.

İlgili Haber  Büyük Ayı Trader'ı il Capo of Crypto, Bu Altcoin Yüzde 75 Değer Kaybedecek Dedi, 2023 Sonu Planını Açıkladı

Kripto para madenciliği endüstrisi şu anda tarihsel olarak düşük hash fiyatlarıyla boğuşuyor. Hash fiyatı, bir madencinin saniyedeki hash kapasitesi başına petahash başına beklenen geliri ifade ediyor. Bu gerileme, dünya çapındaki madenciler üzerinde büyük bir baskı yaşatarak onları stratejilerini yeniden düşünmeye ve değişen ortama uyum sağlamaya zorluyor.

Bitcoin arzı azaldıkça, madenciler iki temel zorlukla karşı karşıya kalıyor: enerjiyi daha sürdürülebilir bir şekilde tedarik etmek ve daha verimli madencilik makineleri kullanmak.

Bitmain’in yeni piyasaya sürdüğü Antminer S21 cihazlarının bu konuda madencilerin işine yarayabileceği düşünülüyordu. Şirkette başladığı iddia edilen mali krizin cihaz üretimlerini nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail