BitcoinDogecoinHaberlerKripto Para

En Fazla Dogecoin (DOGE) Yatırımcısı Hangi Ülkede?

Finder araştırmasına göre, ABD'deki kripto para yatırımcılarının %31,6'sı Dogecoin'e sahip olduğunu söyledi.

2013 yılında dünyanın ilk köpek temalı kripto para birimi olarak oluşturulan Dogecoin 2021 yılında inanılmaz bir patlama yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 $ seviyelerine ulaştı.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteklediği ve dilinden düşürmediği Dogecoin’in popülaritesi günden güne artmaya devam etti. Bu durum Dogecoin’in yatırımcıların portföylerinde daha fazla yer edinmesine yardımcı oldu.

Bu bağlamda Finder araştırma şirketi tarafından yatkın tarihte yayınlanan bir raporda ABD, dünyanın en Dogecoin yanlısı ülkesi olarak karşımıza çıkıyor.

Raporda, 2021 Aralık ayı itibariyle ABD’deki kripto para yatırımcılarının %31,6’sı Dogecoin’e sahip olduğunu söyledi.

ABD’den sonra ikinci sırada %29 Dogecoin sahipliği ile Avustralya bulunurken, üçüncü sırada %27.4 ile Norveç bulunuyor.

Yapılan araştırmaya göre Japonya ankete katılan 27 ülke arasında %18,5 oran ile en düşük DOGE sahipliğine sahip ülke oldu.

Bu yılın başlarında büyük bir patlama yaşayarak yükselişini sürdüren Dogecoin, CoinMarketCap verilerine göre 21,87 milyar dolarlık piyasa değeri ile şuanda 11. sırada yer alıyor.

ABD’li Vatandaşların Kripto Para Eğilimi!

Finder’in araştırması Aralık ayı itibariyle yaklaşık 27 milyon Amerikalı vatandaşın kripto paraya sahip olduğunu ortaya koyarken oran olarak yalnızca %10,5’e denk geliyor.

Bu bağlamda ABD 10,5’lik kripto sahipliği oranı ile dünya kripto sahiplik oranı %15,5’in altında kalırken ankete katılan ülkeler arasında altıncı en düşük kripto para sahipliği oranına sahip oldu.

ABD’deki en popüler kripto para birimi Bitcoin oldu. Zira kripto para sahiplerinin yaklaşık %44,5’i Bitcoin’e sahip olduğunu belirtirken, %31,7’lik oran ile Ethereum ikinci sırada %31,6’lik oran ile Dogecoin üçüncü sırada yer aldı.

Finder araştırması ayrıca ABD’deki erkeklerin, kadınlara oranla daha çok kripto para yatırım yaptığını ortaya koydu. ABD’deki erkeklerin yaklaşık %13,3’ü, kadınların ise %7,9’u kripto para tuttuklarını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu