blank
Altcoin

Enjin (ENJ), NFT Odaklı Kendi Blockchain Ağını Duyurdu

Enjin, yeni NFT platformunu duyurdu.

Google ve Microsoft gibi önde gelen teknoloji devleri ile ortaklığı bulunan Enjin (ENJ), bu konuda yine önemli bir adım attı. Ethereum ağı tabanlı NFT çılgınlığı büyümeye devam ederken Enjin de bu konuda bir adım atmaya karar vererek kendi adını duyurdu.

Enjin, Ethereum ve Flow’a Rakip Oluyor

Enjin ekibi tarafından yayınlanan gönderide, NFT tarihindeki yeni bölümü yazmak adına mevcut problemleri çözen bir blockchain ağı geliştirmeye başlandığı vurgulandı. Bunun hem günümüz sorunlarını çözeceği hem de yarınlardaki yeni olasılıkları aralayacağı belirtilirken platformun Ethereum ile Flow ağlarına rakip  olacağı vurgulandı.

Efinity isimli yeni blockchain ağı Polkadot (DOT) ağındaki parachainler tabanlı hayata geçirilecek. Efinity’nin Proof-of-Work protokolü yerine Proof-of-Stake protokolünü kullanacağı ve bu sebeple enerji açısından verimli olacağı belirtildi. Bunun yanı sıra saniyede 1.000 ve üzerinde işlem yapacağı ifade edilen Efinity’nin Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorununa da çözüm getireceği vurgulanıyor.

Eski ağlarda NFT üretmenin pahalı olduğunu vurgulayan Enjin CEO’su, Polkadot ve Efinity sayesinde ise bunun hem ucuz hem de çevre dostu olmasını sağlayacaklarını ifade etti. Ethereum ağının birçok sorunu olduğunu ve Flow’un bunu bir nebze çözdüğünü ifade eden CEO, Flow’un kendi kodlama dilini kullanması sebebiyle ise sorunlar yaşadığını vurguladı. Efinity ise direkt olarak Polkadot’un kodlama dili ile geliştirilecek ve geliştiricilere de kolaylık sağlanacak.

Ağın 19 milyon dolarlık yatırım aldığı biliniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu