HaberlerMetaverse

Epic Games Sözcüsü Metaverse Hakkında Konuştu: “Yatırımcılar İlgilerini Kaybetti!”

Epic Games sözcüsü Marc Petit, kısa bir süre önce popülerleşen Metaverse kavramı hakkında kendi düşüncesini söyledi.

Facebook’un ana şirketi Meta ve Microsoft gibi teknoloji devleri Metaverse planları için para harcamaya devam ederken Epic Games başkan yardımcısı ve Unreal Engine genel müdürü Marc Petit, konuyla ilgili kendi yorumunu yaptı.

Bilindiği üzere sanal evrenin şu anki durumu, vaat edilen çok gerçekçi avatarlar ve gerçek dünyayla etkileşim gibi özelliklerden epey uzakta.

Petit, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İnsanlar metaverse olan ilgilerini kaybettiler, çünkü karakterler bacakları olmayan çizgi karakterlere benziyor. Yani, kim öyle bir karakter olmak ister ki? Bu hiç çekici değil.”

Petit’nin eleştirisi Meta’nın “Horizon Worlds” platformuna çok da üstü kapalı olmayan bir gönderme olarak algılandı. Şirketin ilk metaverse deneyimi olan “Horizon Worlds” bacakları olmayan avatarlar ve modern büyük bütçeli video oyunlarında bulunanlardan çok uzak grafikler içeriyor.

İlgili Haber
Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg Metaverse Yatırımları Hakkında Konuştu!

Petit’e göre bu tür aşırı vaatler uzun vadede kullanıcıları uzaklaştırabilir.

“Bize Vaat Edilen Metaverse’den Yıllarca Uzaktayız”

Bilindiği üzere Epic Games, son derece popüler bir oyun olan Fortnite’ın yapımcısı olarak tanınıyor. Şirkete göre Fornite, Metaverse kavramının erken aşamalarından birini temsil ediyor.

“Fortnite” Metaverse’e giden bir yol olarak görülse de Epic Games tüm geleceğini bu beklentiye bağlamış değil.

Tüm tüketicilerin bu tür bir sanal dünyaya alışabilmesi için şirketlerin daha gerçekçi grafikler ve deneyimlemeye değecek etkinlikler oluşturması gerekecek. Petit, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Oluşturulacak sanal dünya, tüketicilerin tüketmek isteyeceği yerler ve içerikler hakkında olmalı. Bugünkü projelerde ise 1980’li yılların grafiklerini görüyoruz. Gerçekçi grafiklere ulaşmak için yıllarca geliştirme yapılması gerekecek.

Kendimizi hızlandırmalıyız. Pandemi ile birlikte sanal dünyalara karşı bir farkındalık oluştu fakat şu anda bulunduğumuz konuma gelmemiz 30 yılımızı aldı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu