HaberlerKripto ParaMetaverse

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg Metaverse Yatırımları Hakkında Konuştu!

Meta CEO'su şirketin metaverse yatırımları hakkında konuştu.

Son zamanların popüler teknolojisi Metaverse kapsamında adını Meta olarak değiştiren eski adıyla Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg hissedar toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Meta’nın metaverse alanındaki planlarının kısa vadede şirketin para kaybetmesine neden olacağını söyleyen Zuckerberg, bu kayıpların uzun vadede şirketi kazançlı çıkaracağını belirtti.

“Meta, metaverse alanında büyük ölçüde yatırım yapmayı planlıyor.

Bu da şirketin önümüzdeki üç ila beş yıl içinde projede önemli miktarda para kaybetmesi anlamına geliyor.
Ancak uzun vadede bu projeler bize kazanç olarak geri dönecek.

Ayrıca donanımı herkes için mümkün olduğunca uygun fiyatlı hale getirmek ve dijital ekonominin büyümesini sağlamak istiyoruz.”

Şirketin metaverse yatırımlarının geri dönüşü hakkında bir soruyu yanıtlayan Zuckerberg, insanların sanal mallar ve hizmetler satan işletmeler kurdukça sürükleyici bir dijital dünya olan metaverse’ün giderek yaratıcı bir ekonomiden para kazanacağını ifade etti.

Meta’nın Metaverse Yatırımları!

2021 yılı içerisinde metaverse’e 10 milyar dolar yatırım yapan Meta’da Zuckerberg’in metaverse vizyonu kapsamında çalışan 10.000 çalışan bulunuyor.

Meta ayrıca, Mayıs ayı içerisinde kullanıcıların fiat para birimleriyle kripto para birimleri arasında ticaret yapmalarını sağlayacak “Meta Pay” isimli bir borsa başlatacağını duyurmuştu.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Meta'dan (Facebook) Yeni Kripto Para Hamlesi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu