Ana SayfaHaberlerEski Bitcoin Düşmanı Şirket, Kripto Para Alanında Önemli Bir Girişim Başlattı!

Eski Bitcoin Düşmanı Şirket, Kripto Para Alanında Önemli Bir Girişim Başlattı!

Takip et

Yatırım komisyonculuğu şirketi Charles Schwab, kripto para ile ilgili ilk ETF’ini piyasaya sürdü ve alım satım işlemleri 4 Ağustos civarında başlayacak.

Amerikan Finans Devi, Kripto Para Bağlantılı İlk ETF’ini Piyasaya Sürdü

Varlık yöneticisi şirket, duyuruyu Cuma günü yaptı ve fonun Schwab Kripto Tematik Endeksi’ni takip edeceğini paylaştı. Bu yeni fon, yatırımcılara kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların geliştirilmesinden veya artan kullanımından yararlanabilecek şirketlere maruz kalmalarını sağlayacak.

Schwab’da genel müdür ve hisse senedi ürün yönetimi ve inovasyon başkanı David Botset, ETF’nin “yatırımcıların ve danışmanların Schwab ETF’lerinden beklediği şeffaflık ve düşük maliyet avantajlarının yanı sıra büyüyen küresel kripto ekosistemine erişim sağlamayı” amaçladığını söyledi.

ETF’nin takip edeceği Schwab Kripto Tematik Endeksi, firmanın araştırma ekibi tarafından geliştirildi ve şirketleri kripto para birimleriyle ilgilerine göre takip etmek için insan bilgisi, yapay zeka teknolojisi ve sistematik modellerin bir kombinasyonunu kullanıyor.

Bu endeks herhangi bir kripto varlığı doğrudan takip etmemekte ya da bunlara yatırım yapmamaktadır.

İlgili Haber
SEC, Spot Bitcoin ETF Başvurusu ile İlgili Yeni Bir Karar Aldı!

Duyuruya göre ETF’lerin yıllık işletme gider oranı sadece %0.30 olacak ve bu da onu piyasadaki en düşük maliyetli kripto ile ilgili ETF haline getirecek. Bununla birlikte, ABD dışındaki bazı kuruluşlar, kripto para birimlerine doğrudan yatırım yapan ürünlerde sıfır ücret sunuyor.

Şirket daha önce Mart ayında SEC’e bir kripto ekonomisi ETF’si için başvuruda bulunmuş ve son birkaç yıl içinde kripto konusundaki tutumunu değiştirmişti. Daha önce varlık sınıfının tamamen spekülatif olduğunu söylemesine rağmen, şimdi sektöre giren diğer büyük şirketleri takip ediyor.

Firmanın CEO’su Walt Bettinger, Ocak ayında Bloomberg’e verdiği bir röportajda Bitcoin ve kriptoyu “görmezden gelmenin zor olduğunu” söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları