BitcoinHaberler

Eski Bitcoinci Konuştu: “Bitcoin’in Gerçek Değeri Sıfırdır!

Eskiden öve öve bitiremediği Bitcoin'i yerin dibine batırdı.

Eskiden sıkı bir Bitcoin (BTC) takipçisi olan ve her fırsatta lider kripto para birimini öven risk yönetimi uzmanı ve eski ticaret erbabı Nassim Nickolas Taleb, artık fikrinden tamamen caymış gibi görünüyor.

“The Black Swan” ve “Antifragile” gibi tanınmış kitapların Lübnanlı yazarı Taleb, iki sene önce ülkesinde yaşanan ekonomik kriz sırasında attığı tweetlerde Bitcoin’i “ilk organik para birimi” olarak tanımlamış ve lider kripto para birimini itibari para üzerindeki toplam devlet kontrolüne karşı yardımcı olabilecek “bir sigorta poliçesi” olarak değerlendirmişti. Şimdi ise bu sözlerinin tam aksini savunuyor.

Neden Böyle Düşünüyor?

Twitter’da 750 binden fazla takipçisi bulunan Nassim Nickolas Taleb, son yayınladığı makalesinde Bitcoin’in güvenli bir liman olmaktan çıktığını söyleyerek BTC’nin gerçek değerinin sıfır olduğunu iddia etti. Taleb’e göre bunun en büyük nedeni Bitcoin’in değerini belirleyen en önemli şeyin yatırımcıların ona ilgisi.

Yani Taleb’e göre kimse Bitcoin’i değerli bulmazsa ünlü kripto para biriminin herhangi bir değeri olmaz ancak bu altın ve diğer değerli madenler için geçerli değil, “Siz talep etmeseniz bile bu madenler her zaman değerlidir ve değerli olmaya da devam edeceklerdir.” diyen ünlü yazar, Bitcoin’in yüksek volatilitesinin en büyük dezavantajlarından biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu yönüyle bakıldığında Bitcoin’in aslında hiçbir değere sahip olmadığını belirten Taleb, bu kadar değerli zannedilmesine karşın ünlü kripto para biriminin dibi boyladığını ve büyük likidite enjeksiyonlarına bağımlı şekilde hareket ettiğini sözlerine ekledi.

Bu açıklamaları saçma bulan birçok kişi sosyal medya üzerinden tepkilerini gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

😀 ahahah ya bunlar boyle fomoladıkca alacaksın işte guvenli yerlerden kademeli olarak ( 30 – 27 en kotu ihtimal 20 ) .. olumlu haber pompaladıkca da satacaksın

Anonim

Skms onu


Başa dön tuşu